Genel 27 NİSAN 2011 / 20:55

27 Nisan 2011′de teknoloji gündeminden geriye neler kaldı?

İşte 27 Nisan gündeminde gözümüze çarpan, ancak yer veremediğimiz haberlerin tamamı…- Twitter’ı otomatikleştirmek ister misiniz? http://yes.thatcan.be/my/next/tweet/ adresindeki uygulama, tweet geçmişinize bakarak buradaki kelimelerle gelecek tweet’lerinizi tahmin ediyor. Uygulamanın İngilizce olduğunu hatırlatalım.

- Angry Birds dünyada toplam 140 milyon kez indirildi. Yapımcısı Rovio bugün daha da zengin.

- Gözlük kullanmadan 3 boyutlu oyun oynamayı sağlayan Nintendo 3DS’in ABD ve Avrupa’da satışları beklenenin çok altında. Nintendo promosyonu artırmak zorunda.

- Bir araştırmanın sonuçlarına göre Facebook, toplu çalışma mantığını benimsemiş bazı öğrencilerin akademik başarılarını artırırken bazı öğrencilerin dibe vurmasına sebep oluyor.

- US Submarines CEO'su Bruce Jones okyanus kaşiflerini 36 bin feet'lik derinliğe indirebilecek bir su altı aracı geliştirdiklerini duyurdu.

- 'Malvertising' diye de adlandırılan reklama entegre malware'ların yeni örneği Zeus; Amazon, Apple, CNN ve AOL gibi çok güvenilen web sitelerinde boy göstermeye başladı.

- Android'in küçük sevimli maskotunun oyuncağı yurtdışında satışa sunuldu. 'Kendi Android'ini yarat' sloganıyla satılan oyuncağı dilediğiniz gibi boyayabiliyorsunuz.

- Maldivler'de çılgın proje: denizin altına golf sahası. Adalar arasında açılan tünellerde golf keyfi bir başka olacak.