Genel 27 NİSAN 2011 / 20:55

27 Nisan 2011′de teknoloji gündeminden geriye neler kaldı?

İşte 27 Nisan gündeminde gözümüze çarpan, ancak yer veremediğimiz haberlerin tamamı…- Twitter’ı otomatikleştirmek ister misiniz? http://yes.thatcan.be/my/next/tweet/ adresindeki uygulama, tweet geçmişinize bakarak buradaki kelimelerle gelecek tweet’lerinizi tahmin ediyor. Uygulamanın İngilizce olduğunu hatırlatalım.

- Angry Birds dünyada toplam 140 milyon kez indirildi. Yapımcısı Rovio bugün daha da zengin.

- Gözlük kullanmadan 3 boyutlu oyun oynamayı sağlayan Nintendo 3DS’in ABD ve Avrupa’da satışları beklenenin çok altında. Nintendo promosyonu artırmak zorunda.

- Bir araştırmanın sonuçlarına göre Facebook, toplu çalışma mantığını benimsemiş bazı öğrencilerin akademik başarılarını artırırken bazı öğrencilerin dibe vurmasına sebep oluyor.

- US Submarines CEO'su Bruce Jones okyanus kaşiflerini 36 bin feet'lik derinliğe indirebilecek bir su altı aracı geliştirdiklerini duyurdu.

- 'Malvertising' diye de adlandırılan reklama entegre malware'ların yeni örneği Zeus; Amazon, Apple, CNN ve AOL gibi çok güvenilen web sitelerinde boy göstermeye başladı.

- Android'in küçük sevimli maskotunun oyuncağı yurtdışında satışa sunuldu. 'Kendi Android'ini yarat' sloganıyla satılan oyuncağı dilediğiniz gibi boyayabiliyorsunuz.

- Maldivler'de çılgın proje: denizin altına golf sahası. Adalar arasında açılan tünellerde golf keyfi bir başka olacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun