Genel 15 OCAK 2010 / 07:59

250 milyon dolar bulutlarla bir oldu

Microsoft ve HP, üç yıllık bir ortak anlaşmayla bulut bilgi işleme 250 milyon dolar yatırıyor.

Microsoft ve HP, üç yıllık bir ortak anlaşmayla bulut bilgi işleme 250 milyon dolar yatırıyor.


Microsoft ve HP, donanım, yazılım ve profesyonel servis çözümleri üzerinden BT çevrelerini basitleştirmek amacı ile gerçekleştirdikleri 250 milyon dolarlık ortaklığı duyurdu. 25 yıllık Microsoft-HP ortaklığı üzerine inşa edilen bu çok bileşenli geniş anlaşma BT operasyonları, donanım mimarisi ve uygulama teslimi için yeni modeller geliştirmek adına oluşturuldu. Bu ortaklıktaki hedef, bulut bilgi işlemin benimsenmesini sağlayarak gelecek nesil yeni bir bilgi işlem platformu oluşturmak.

Anlaşma, Microsoft Exchange 2010 için etkinleştirilmiş HP Yakınsama Altyapısı ve HP'nin Insight Yazılımı, Microsoft Sistem Merkezi ile İş Teknolojisi Optimizasyonu'nu içeren çeşitli şirket ürünlerini içeriyor. Ortaklık HP Teknoloji Servisleri'nin yatırımlarına ve ortaklık çözümlerine tasarım ve uygulama desteği sağlayacak olan Microsoft servislerini de içeriyor. Anlaşmanın sonunda ise her iki şirket de yatırımlarını fazlasıyla artırmış olacak.

Heterojen bir veri merkezinde, bulut çevresi üzerinden sanallaştırma ve sistem yönetimini birleştirmek bu anlaşmasının esas noktası. Microsoft ve HP, bu ortaklığın daha fazla müşteri güveni sağlayarak, bulut kaynaklarının avantajını ele almak ve mevcut BT yatırımlarının sağladığı yeni iş yetkilerinden yararlanmak adına çok iyi sonuçlanacağını umuyorlar.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun