Genel 30 KASIM 2010 / 07:45

25 günde 2,5 milyon Kinect satıldı

Microsoft’un iddiası gerçek oldu, ürün satış başarısıyla iPad’in satış rekorunu ikiye katladı.

Microsoft’un iddiası gerçek oldu, ürün satış başarısıyla iPad’in satış rekorunu ikiye katladı.


Microsoft’un bundan yaklaşık iki ay önce ortaya attığı iddia gerçekleşiyor. Yazılım devi Kinect satışlarının, ilk üç ayında 3 milyon satan iPad satışlarını geçeceğine dair büyük bir iddiada bulunmuştu.

Bugün gelen haberlere göre Microsoft, çıkışından 25 gün sonra 2,5 milyon satan Kinect’in başarısını kutluyor. Bundan iki hafta önce 1 milyon satan Kinect, bu başarısıyla iPad rekorunu kırmış bulunuyor.

Aslında bu rekorda biraz da Şükran Günü’nden sonra gelen Black Friday'in etkili olduğu belirtiliyor. Amerikalıların çılgınlar gibi alışveriş yaptığı bu günde Kinect'e olan bu ilgi doğal karşılanıyor.

Microsoft yetkilileri tüketicinin Kinect’e verdiği bu karşılıktan memnun. Türkiye dahil 38 ülkede 60 bin bayide satışta olan Kinect, tatil sezonu henüz açılmadan bir aydan kısa bir sürede 2,5 milyonluk rekor satışla şimdiden galibiyetini ilan etti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun