Genel 17 ARALIK 2008 / 12:31

2020'de internetin kalbi cep telefonunda atacak

Uzmanlara göre, 2020 yılına geldiğimizde internet kullanımı sağlayan cihazlar içinde baş sırayı cep telefonları alacak, Web teknolojileri sosyal hoşgörünün artmasını sağlayamayacak.

Uzmanlara göre, 2020 yılına geldiğimizde internet kullanımı sağlayan cihazlar içinde baş sırayı cep telefonları alacak, Web teknolojileri sosyal hoşgörünün artmasını sağlayamayacak.Pew Internet & American Life Project'in “İnternetin Geleceği” adlı raporu: “Cep telefonları şu anda bilgi işlem gücü çok yüksek olmasa da gelecekte bu yönden çok güçlenecek. Böylece dünyadaki milyonlarca insan için ana internet bağlantı sağlayıcısı haline gelecek” diyor.


Pew’in online araştırmasına göre 5 uzmandan 4’ü bu senaryoyu onaylıyor. Çeşitli teknoloji kuruluşlarından seçilen, önde gelen 578 internet aktivisti, yapımcısı ve yorumcusunun katılımıyla gerçekleştirilen Pew araştırmasında, uzmanlara Web yoluyla farklı gruplara yapılacak bir teşhirin 2020’ye kadar sosyal hoşgörüyü artırıp artırmayacağı soruldu.


Uzmanların yüzde 32’si Web’in daha çok sosyal hoşgörü getireceğine inanırken; yüzde 56’sı bu görüşe karşı çıktı. Katılımcılardan bazıları ise, insanların internette kullandığı bilgi paylaşım taktikleri yüzünden hoşgörü ve hoşgörüsüzlük arasındaki ayrımın muhtemelen derinleşeceğini belirtti. Gelecekte mobil telefon hizmetlerinin, uluslararası bir çok operatör tarafından kabul edilen evrensel standartlar ve protokollerle sunulması hedefleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun