Genel 29 MART 2010 / 07:13

"2013'e kadar her yıl yüzde 40 büyüyeceğiz"

NetApp Türkiye 2013 yılına kadar büyüme hedefini her sene yüzde 40 olarak açıkladı.

NetApp Türkiye 2013 yılına kadar büyüme hedefini her sene yüzde 40 olarak açıkladı.


Veri depolama çözümleri üreticisi NetApp, İstanbul Sait Halim Paşa Yalısı'nda gerçekleştirdiği bir etkinlikle Türkiye'deki hızlı büyümesini ve gelecek hedeflerini iş ortaklarıyla paylaştı. İlk üç ay hedeflerinin üstünde büyüme gerçekleştiren NetApp toplantısında Türkiye'nin dört bir yanından gelen 120'nin üstünde iş ortağı yer aldı.

NetApp Türkiye Ülke Müdürü Behçet Yumrukçallı, Dünyada NetApp'ın şirket değerinin 11,5 milyar dolara denk geldiğini söyleyerek, "Kuvvetli Ürün ve çözümlerle pazarda yer alıyoruz. Bir değil, birkaç ürünle Türkiye pazarında iddialıyız. Geçtiğimiz 5 yıl içinde 6 kat büyüdük. Önümüzdeki dönemde iş ortaklarımızın da desteğiyle katlanarak büyümek istiyoruz. 2006'da 40 müşterimiz varken şimdi 200'ün üzerinde müşterimiz ve 400'ün üzerinde sistemimiz aktif olarak çalışıyor. Türkiye'de bilgi teknolojileri depolama alanı bölümlemesinde 2013 yılına kadar her yıl ciro bazında yüzde 10 büyüme öngörülüyor. Biz de bu büyümeye paralel olarak Türkiye'deki büyümemizi her yıl yüzde 40 seviyelerinde sürdürerek pazar payımızı her geçen gün arttıracağız" dedi.

Veri merkezlerine katma değer sağlanacak

NetApp Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesi satıştan ve kanaldan sorumlu Başkan yardımcılarının da yer aldığı toplantıda, Satıştan sorumlu Başkan Yardımcısı Nick Thurlow "Bütün müşteriler tasarruf etmek ister. Biz de ürünlerimiz ile müşterilerimize bu avantajı sunuyoruz. Gelişen Türkiye pazarında NetApp sahip olduğu iş ortakları ağıyla bu pazarın büyümesinde önemli rol oynayacaktır. Dünyadaki sayılı depolama şirketlerinden olan NetApp, veri merkezlerine çok ciddi katma değer sağlayacaktır. Türkiye pazarındaki müşterilerimizin yenilikçi ve etkin depolama çözümlerinden faydalanacağına inanıyoruz" dedi.

Şirketlerin rekabet gücü artacak

NetApp Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesi Kanaldan Sorumlu Başkan Yardımcısı Juan de Zulueta da şöyle konuştu: "NetApp Türkiye'de beklediğimiz büyümeyle NetApp iş ortakları yeni alanlarda işlerini geliştirecek benzersiz bir fırsata sahip olurken kârlılıklarını artıracaklar. İnanıyoruz ki, müşterilerimiz veri merkezleri için oluşturdukları altyapılarını NetApp ile geliştirerek tasarruf edebilir, sundukları servislerin kalitesini yükseltebilir, ihtiyaç duydukları yeni ortamlara hızla adapta olabilir ve rekabet avantajı yakalayabilirler."

İş ortaklarının performansı ödüllendirildi

NetApp iş ortakları toplantısında iş ortaklarını da gösterdikleri performans dolayısıyla ödüllendirdi. En fazla satış yapan ödülünü Prolink Sema Özok, Datacore Ceren Var, Koçsistem Burcu Balkan Ünal alırken yine bu kategori altında yer alan En Fazla Umut Vadeden Satıcı Ödülü'nü Matris'den Ahmet Aydın aldı. Profesyonel Hizmetler tarafında Prolink Koray Şeremet ödüle layık görülürken, Sistem Mühendisliği'nde Datacore'dan Hüseyin Şaşmaz, En Fazla Ciro Yapan İş Ortağı Datacore Bilgi Sistemleri, En Hızlı Kanal Geliştiren Fujitsu Türkiye, En Fazla Telefonla Pazarlama ve Yeni Fırsat Bulma Ödülünü de Prolink aldı. En Hızlı Büyüyen İş Ortağı kategorisinde de Matris ödüle layık görüldü.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun