Genel 11 ARALIK 2009 / 10:03

2013'e kadar bir milyardan fazla mobil internet cihazı kullanılacak

Mobil internet kullanımı iki katına çıkacak ve bu kullanımla birlikte en çok online alışveriş, blog ve iş uygulamalarına erişim söz konusu olacak.

Mobil internet kullanımı iki katına çıkacak ve bu kullanımla birlikte en çok online alışveriş, blog ve iş uygulamalarına erişim söz konusu olacak.


Bir pazar araştırtmasına göre, tüketiciler ve işletmeler bilgi ve servislerin bolluğu ve makul fiyatlara sahip donanımın avantajından yararlanmak istediğinden, 2013 yılında internete erişimi olan mobil cihazların sayısı dünya çapında bir milyarı aşacak.

IDC araştırma firmasına göre, internet donanımlı cihazlardaki patlama, dünya çapında büyük ölçüde artan mobil internet kullanıcılarına eş zamanlı olarak rastladı. 2013 yılının sonunda dünya çapında kullanıcıların 450 milyondan 1 milyara ulaşması bekleniyor.

Bugün mobil internet kullanıcılarının en popüler online aktiviteleri, bilgisayar üzerinden internete ulaşanların yaptıklarıyla benzer; arama motorlarını kullanmak, haber okumak ve spor dünyasından bilgiler almak, müzik ve video indirmek ve e-posta ya da anlık iletiler gibi mesajlar göndermek ya da almak. IDC raporlarına göre önümüzdeki dört yıl içinde, en hızlı büyüyen uygulamalar ise online alışveriş, online topluluklara katılmak ve bloglar yaratmak olacak.

Araştırmaya göre, kurumsal tarafta ise işletmelerin mobil iş gücü arasında online iş uygulamaları ve kurumsal e-posta hızla büyüyecek.

Çin, 359 milyon ile dünyada en çok internet kullanıcısına sahip olan ülke. ABD ise 261 milyon kullanıcıya sahip. 2013'te bu rakamların 566 milyona ve 280 milyona ulaşması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun