Genel 29 NİSAN 2010 / 09:17

"2011 yılı, birlikte satın alma yılı olacak"

Yurtdışı ofisinin yatırımlarını tamamlayan youtholding, önümüzdeki yılda "birlikte satın alma" modelinin gelişeceğini öngörüyor.

Yurtdışı ofisinin yatırımlarını tamamlayan youtholding, önümüzdeki yılda "birlikte satın alma" modelinin gelişeceğini öngörüyor.


youtholding, ilk yurtdışı ofisi olan the uniclub FZ LLC'nin Dubai'deki yatırımlarını tamamladı. Gelişmeleri paylaşmak için basın mensuplarıyla biraraya gelen youtholding Chief Youth Officer'ı Emrah Kaya, holding bünyesindeki firsatciyiz.com ile yaklaşık iki yıldır edindikleri tecrübelerini, www.becoop.com sitesi üzerinden Dubai'ye taşıyacaklarını, böylece ilk olarak Körfez Bölgesi'nde ardından tüm dünyada internet üzerinden kolektif alışveriş yapma alışkanlığını geliştireceklerini anlattı.

İnsanların bir araya gelerek bir ürünü, olabildiğince indirimli bir fiyatla alıp, topluca kâr etmeleri üzerine kurulu olan bu sistem, becoop.com ile Eylül ayı itibariyle Dubai'de de hayata geçirilecek. 38 dakikada 110 Playstation satıldı

‘Gup satın alma' yapısının daha ilgi görür hale geleceğine dikkat çeken Kaya, tüketicinin, bilgisayar başında ürünün en uygun fiyatla satıldığı yeri buluncaya kadar vakit geçirdiğini belirtiyor. Kaya, "Fırsatları yakalamak isteyen bir grup var. Biz de bu grubu firsatciyiz.com'da bir araya getirdik" şeklinde konuştu.

firsatciyiz.com'da 38 dakikada 110 tane Sony Playstation sattıklarına dikkat çeken Kaya, "Yeni jenerasyon e-ticaret modeli oluşmaya başladı. Biz de, ‘Neden bunu dünyaya yaymayalım?' diye düşündük" dedi.

Dubai ofisinin yöneticisi olan youtholding Yeni Fırsatlar Yöneticisi Doruktan Türker ise ofisin Dubai'de olması ile ilgili, Dubai'ye her gidişlerinde, ülkenin taşıdığı potansiyel ile kendilerini şaşırtmaya devam ettiğini belirtti. Türker, dünyanın farklı ülkelerinden gelecek farklı markalı ürünlerin ‘grup satışı' konusunda Dubai'nin çok avantajlı olacağına dikkat çekti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun