Genel 04 AĞUSTOS 2010 / 14:58

2010 hedefi 200 milyon dolar

Datateknik, gerçekleştirilen basın toplantısında çalışmaları ve hedeflerini aktardı.

Datateknik, gerçekleştirilen basın toplantısında çalışmaları ve hedeflerini aktardı.


Datateknik Genel Müdürü Cahide Akkuzu ile Bilgi Teknolojileri Uygulama ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hasan Murat Yağcı, düzenlenen bir sohbet toplantısında basın mensuplarıyla biraraya geldiler. Toplantıda şirketin son dönem çalışmalarının değerlendirilirken, 2010 yılı hedefleri de aktarıldı.

2010 yılında 200 milyon ciro hedefi bulunan Datateknik, telekom, savunma ve kamu alanlarında gerçekleştirdiği çalışmaları finans sektörüne taşımayı hedefliyor.

Datateknik ve Exper markalarının iki ayrı şirket haline dönüşmesine değinen Cahide Akkuzu, Datateknik’in bu gelişmenin ardından odaklandığı iş alanları hakkında bilgi verdi. Datateknik anahtar teslim projelere odaklanıyor. Sistem bütünleştirme projelerinin ön plana çıktığını belirten Akuzu, bu paralelde teknik kadrolarını artırdıklarını; halihazırda sahip oldukları teknik kadronun ise yetkinliklerini artırdıklarını vurguladı. Datateknik, veri merkezleri ve sanallaştırma alanlarına da odaklanıyor. Farklı üretici markalarıyla birlikte çalıştıklarının altını çizen Akkuzu, “Farklı markalarla çalışma için daha fazla yatırım yapmamız gerekiyor. Ama bu sayede müşterilerimiz karşısında çok daha esnek olabiliyor; daha geniş kapsamlı çözüm sunabiliyoruz” dedi.

Baskı merkezleri aktif

PTT ile gerçekleştirdikleri baskı merkezi projesine değinen Akkuzu, gelecek 5 yıl süresince bu merkezlerin işletmesinin kendileri tarafından yapılacağını ifade etti. Mart ayından bu yana pilot çalışmaları süren baskı merkezleri geçen ay Türk Telekom’a hizmet sunmaya başladı.

El terminalleri konusunda önemli bir yetkinlik kazandıklarını kaydeden Akkuzu, son olarak Aras Kargo ile bir proje hayata geçirdiklerini sözlerine ekledi. Akkuzu dışkaynak hizmetleri konusunda ise “Kendi deneyimlerimiz çerçevesinde şirketlerin dışkaynak kullanımında yüzde 25’lik bir artış gözlemlediğimizi söyleyebiliriz” dedi.