Genel 12 MART 2010 / 13:31

2. Uluslararası e-Devlet Konferansı başladı

Türksat tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Uluslararası e-Devlet Konferansı Antalya Belek'te gerçekleştiriliyor.

Türksat tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Uluslararası e-Devlet Konferansı Antalya Belek'te gerçekleştiriliyor.


Türksat tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Uluslararası e-Devlet Konferansı Antalya Belek'te başladı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy ve Türksat Genel Müdürü Dr. Özkan Dalbay etkinliğin açılış konuşmalarını gerçekleştirdi.

Türksat Genel Müdürü Dalbay, açılış konuşmasında e-devlet çalışmalarına ait bilgilerin paylaşıldığı uluslararası konferansın bu yıl ikincisine ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Bugün itibariyle yaklaşık 1 milyon kişinin bilgilendirme hizmeti aldığı e-Devlet Kapısının kayıtlı kullanıcı sayısının 190 bine, elektronik ortamda sunulan hizmet sayısı da 171'e ulaştığını hatırlatan Dalbay, "E-Devlet kapısı üzerinden hizmet alan vatandaşlarımızın memnuniyetlerinin ölçülmesine yönelik geliştirilen metodoloji diğer Avrupa ülkeleri için de örnek teşkil edebilecek nitelikte ve mobil cihazlar üzerinden vatandaşlarımızın yerel politika oluşturma mekanizmalarına daha fazla katkıda bulunmasını amaçlıyor" dedi.

Açılış törenin konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ise bilgi toplumu olmak için en başta altyapının halledilmesi gerektiğine dikkat çekerek, "Altyapımızı bölgeler arasında fark olmayacak şekilde güçlendirmemiz gerekiyor" dedi. Sadece altyapının yeterli olmadığına ve bilgiyi üretmenin, katma değerli hizmetlerin olması ve zihinsel dönüşümün de gerçekleştirilmesi gerektiğini söyledi.

Etkinlik sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, "Özel İletişim Vergisi'nde indirim düşünmüyoruz. Ancak yapısında bazı değişiklik düşünüyoruz. Maliye Bakanlığı ve BTK bu konuda ortak çalışma yürütüyor. Basit ve anlaşılabilir bir vergi modeli üzerinde çalışıyoruz" dedi.

Uluslararası e-Devlet Konferansı 11-12 Mart tarihleri arasında paralel oturumlarla devam ediyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun