Genel 26 NİSAN 2010 / 09:00

19 Mayıs'ta çifte bayram

19 Mayıs Grassroots Günü, Türkiye'de HerkesiçinFutbol Günü olarak kutlanacak.

19 Mayıs Grassroots Günü, Türkiye'de HerkesiçinFutbol Günü olarak kutlanacak.


UEFA üyesi 53 federasyon, bu sene ilk kez gerçekleşecek HerkesiçinFutbol Günü için Nisan - Mayıs döneminde çeşitli etkinlikler düzenliyor. Avrupa'da düzenlenecek yüzlerce etkinlikle birlikte Türkiye Futbol Federasyonu da HerkesiçinFutbol projesi kapsamındaki çeşitliliği sergilemek üzere pek çok farklı organizasyon gerçekleştirecek.

TFF Futbol Geliştirme Merkezi, aynı zamanda Gençlik ve Spor Bayramı olan bu önemli günde çocuk ve futbol festivalleri, engelli, bayan ve uluslararası gençlik futbol karşılaşmaları gibi pek çok aktivite düzenliyor.

Bu kapsamda yapılacak etkinlikleri ve günün önemini anlatmak üzere oluşturulan HerkesiçinFutbol günü websitesi ise yayına başladı. http://www.herkesicinfutbolgunu.com adresinden ulaşılabilen site ile futbolseverler, takvim ve etkinlik haritası ile bu dönemde yapılan HerkesiçinFutbol etkinlikleri ile ilgili bilgilere ulaşabilecek.

HerkesiçinFutbol fotoğraf yarışması hakkında da bilgi alınabilen sitede, yarışma sonucunda belirlenen fotoğraflar yayınlanacak. Futbolseverler ayrıca futbolun güzelliklerine dair çektikleri videoları ekleyerek siteye katkıda bulunabilecek.