Genel 27 EKİM 2010 / 14:31

19. Kalite Kongresi Lütfi Kırdar'da gerçekleşecek

19.Kalite Kongresi, "Yenileşim Yönetimi" başlığıyla Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapılacak.

19.Kalite Kongresi, "Yenileşim Yönetimi" başlığıyla Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapılacak.


Dünya bir yandan doğal kaynaklarıyla, bilimin ve teknolojinin sağladığı kazanımlarla insanlığın gelişimi için yeni fırsatlar sunarken, diğer yandan demografik değişimler, iklim, çevre ve güvenlik alanlarındaki endişe veren gelişmelerin doğurduğu sorunlarla yüz yüze kalıyor. Bu ortamda hem rekabetçi olabilmenin, hem de sorunlara karşın insanlığın ortak ideali olan barış ve refah içinde yaşamın ana itici gücü ise yenileşim kavramı olarak ortaya çıkıyor.

Türkiye Kalite Derneği (KalDer), referans yönetim ve değerlendirme modeli olarak her kesimden kuruluşa önerdiği EFQM Mükemmellik Modeli'nin yenileşim ve yaratıcılığı temel bir mükemmellik kavramı olarak ele almasından yola çıkarak bu yıl düzenlenecek olan 19. Kalite Kongresi'nin ana temasını "Yenileşim Yönetimi" olarak belirledi.

Dernek, 8-10 Kasım 2010 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşecek kongreyle kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının yönetici ve uzmanlarının, öncü yaklaşımları ve uygulamaları tartışmalarını, sorgulamalarını ve kendi kuruluşları için yeni düşünceler geliştirmelerini amaçlıyor.

Paralel oturumlarla detaylara ışık tutulacak

Konusunda uzman konuşmacıların gerçekleştireceği ana oturumlara ev sahipliği yapacak olan kongre, paralel oturumlarla da zenginleşecek.

Bu oturumlar arasında, 9 Kasım tarihinde saat 16:30'da gerçekeştirilecek "Yenileşim Yönetimi, Bilişim ve İnternetin Rolü" başlıklı bir oturum da yer alıyor. 'İnternette yaratıcılığın/yenileşimin paylaşımcı/kollektif yapılanması', 'Semantik web anlayan makineler', 'İnternette suni zeka uygulamaları: düşünen ve fikir geliştiren makineler', 'İnternette sosyal iletişim, İnternetin düşünme sistemlerimize etkileri' ve İnternette gözetim, denetim ve yasaklama uygulamaları' konu başlıklarının ele alınacağı oturumda konuşmacılar şöyle sıralanıyor:

Vedat Çakmak (Oturum Başkanı)Galatasaray Üniversitesi, Öğretim Üyesi

Zafer Kurdakulİstanbul Digital Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı

Mustafa ÇağanMicrosoft Türkiye, Genel Müdür Yardımcısı

Pavel SlavovBoğaziçi Üniversitesi

Kongreye dair detaylara http://www.kalitekongresi2010.org adresinden ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun