Genel 21 EYLÜL 2010 / 14:30

13. MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve 14. IBF Kongresi 6-10 Ekim’de

İslam iş dünyasını buluşturan MÜSİAD’ın düzenlediği MÜSİAD Uluslararası Fuarı, ve IBF Kongresi, 6-10 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek.

İslam iş dünyasını buluşturan MÜSİAD’ın düzenlediği MÜSİAD Uluslararası Fuarı, ve IBF Kongresi, 6-10 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek.


Bu yıl, "İslam Konferansı Teşkilatı(İKT) üyesi ülkelerin kalkınmasında teknolojinin önemi" konusuyla gerçekleşecek Fuar ve Kongre kapsamında teknolojinin önemini kavrayan ülkelerin nasıl geliştiği ve İKT üyesi ülkelerin ortaya koyması gereken hedeflerin neler olduğu konuları tartışılacak. Kongre'nin bu yıl Haliç Kongre Merkezi'inde Fuar'ın ise geçen yıl olduğu gibi CNR Fuar Merkezi'inde gerçekleşeceği etkinliğin tanıtım toplantısında konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, her iki organizasyonun da İslam dünyasını buluşturan en büyü ticari ve entelektüel organizasyon olduğunu vurguladı. Etkinliğin 65 ülkeden 550 yerli ve yabancı katılımcı şirketi ağırlayacağını belirten Vardan, etkinliğin geçen yıla göre büyüyen bir yapı gösterdiğini katılan iş adamı sayısının 3 bine ulaştığını belirtti. Bu yıl " İslam Konferansı Teşkilatı üyesi ülkelerin kalkınmasında teknolojinin önemi" konusunu 3 ayrı oturumda tartışılacağını belirten Vardan, "Bazı ülkelerin yetkilileriyle ikili anlaşmalar imzalayıp, ticaret olanaklarını artırmaya çalışacağız" diye konuştu.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun