Genel 01 ARALIK 2009 / 08:03

113 Türk firması yeni pazarlarla tanıştı

Expotim ve bünyesinde bulunan Ladin Fuarcılık, Kasım ayında Senegal, Bulgaristan ve İran'da gerçekleştirdiği dört fuarla 113 Türk firmasını yeni pazarlarla tanıştırdı.

Expotim ve bünyesinde bulunan Ladin Fuarcılık, Kasım ayında Senegal, Bulgaristan ve İran'da gerçekleştirdiği dört fuarla 113 Türk firmasını yeni pazarlarla tanıştırdı.


Expotim'in 12-15 Kasım tarihlerinde Senegal'in başkenti Dakar'da düzenlediği ve İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından desteklenen II. Made in Turkey Fuarı (Türk İhraç Ürünleri Fuarı) ihracatçıların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Türk ihracatçıları için önemli bir pazar konumunda bulunan Senegal'deki II. Made in Turkey Fuarı'na Türkiye'den 75 firma katıldı. Dış Ticaret Müsteşarlığı'nın açıkladığı 55 hedef ülkeden biri olma özelliğini taşıyan Senegal, Batı Afrika ülkeleri arasında oluşturulan ve söz konusu bölgenin AB'si olarak kabul edilen ECOWAS üyelerinin en etkini olma özelliği de taşıyor.

Expotim ve Ladin Fuarcılık 11-14 Kasım tarihlerindeki üç uluslararası fuara ise Türkiye'den önemli oranda katılım sağlamayı başardı. Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da Inter Expo Centre'da Ladin Fuarcılık tarafından milli katılım sağlanan 8'inci Uluslararası Gıda, Gıda İşleme ve Gıda Teknolojileri Fuarı'na 10'u aşkın ülkeden toplam 450 firma katıldı. Fuarı 12 bini aşkın kişi ziyaret etti.

İran'ın başkenti Tahran'da gerçekleştirilen 16'ıncı Uluslararası Deterjan, Temizlik Malzemeleri, Hijyen, Selüloz Ürünleri ve Temizlik Makineleri Fuarı ve 4'üncü Uluslararası Otomotiv ve Yedek Parça Fuarı ise yine 11-14 Kasım tarihlerinde Tehran International Fair Ground'da yapıldı. Söz konusu fuarlara 600'ü aşkın firma katıldı. Her iki fuar 35 bini aşkın kişi tarafından ziyaret edildi.