Genel 19 TEMMUZ 2009 / 08:00

10 dolarlık çek nasıl 27 bin dolar oluverdi?

Ay'a ayak basan ilk insan Neil Armstrong'un meşhur seferden önce imzaladığı 10 dolarlık çek açık artırmada 27 bin dolara satıldı.

Ay'a ayak basan ilk insan Neil Armstrong'un meşhur seferden önce imzaladığı 10 dolarlık çek açık artırmada 27 bin dolara satıldı.


Ay'a ayak basan ilk insan olan ABD'li astronot Neil Armstrong'un ay seferine çıkmadan saatler önce imzaladığı bir çek internette düzenlenen açık artırmada satıldı.

RR Auction'un internette düzenlediği açık artırmada, Neil Armstrong imzalı çek, 17 günün sonunda Kaliforniyalı mühendis Jack Staub tarafından 27 bin 350 dolara satın alındı. 10.5 dolarlık çekin, Armstrong'un, NASA'nın yöneticisi Harold Collins'den aldığı borç para için yazıldığı belirtiliyor.


Armstrong, bu çeki Ay'da başına birşey gelirse diye imzalamış, ancak Collins'e döneceğini söyleyip çeki paraya çevirmemesini de söylemiş.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun