Genel 21 HAZİRAN 2010 / 11:28

1 milyon çocuk yol güvenliğini öğrendi

Renault "Herkes için güvenlik" programı kapsamında, ilköğretim öğrencileri ve öğretmenlerine yol güvenliği anlatıldı.

Renault "Herkes için güvenlik" programı kapsamında, ilköğretim öğrencileri ve öğretmenlerine yol güvenliği anlatıldı.


Renault’nun geliştirdiği “Herkes için güvenlik” programı, 10. yılında da öğrencileri bilinçlendirmeye devam ediyor. İlköğretim öğrencileri için hazırlanıp okullarda dağıtılan; “Sokakta İlk Adımlar” trafik eğitim setleri sayesinde, bu yıl da tüm dünyada 7 ile 11 yaş arasındaki bir milyondan fazla çocuk, trafik güvenliği konusunda erken yaşta bilgilendirildi ve bugüne kadar 11 milyonun üzerinde çocuğa yol güvenliği eğitimi verildi.

“Sokakta İlk Adımlar” projesinin eğitim çalışmaları, başladığı yıldan bugüne kadar sadece Türkiye’de tam 87 bin 320 kilometre yol kat etti.

Ödül Eurodisneyland Paris Buluşması

Renault’nun “Herkes için güvenlik” programı kapsamında yer alan ve 7 farklı ülkede “Okula güvenlik içinde gidelim” konulu afiş yarışması yoğun bir ilgi ve katılımla devam ediyor. Bu yılki yarışmaya 100 binin üzerinde çocuk, sınıf çalışmasıyla yaptıkları 5 bin afişle katılarak trafik konusunda duyarlılıklarını gösterdiler.

Türkiye finallerinde ise bu yıl “Balık hafızalı olma, trafik kurallarını unutma” sloganlı afiş birinciliği aldı. Yarışmada kendi ülkelerini temsil etmeye hak kazanan öğrencilerin ödülleri ise Eurodisneyland Paris’de unutulmaz bir hafta sonu oldu.

Bu yıl Türkiye‘yi MEV Koleji Özel Güzelbahçe İlköğretim Okulu 3 B sınıfı öğrencilerinin temsil ettiği uluslararası finalde, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Arjantin, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Fransa, İran, Lüksemburg, Hollanda, Polonya, Portekiz, Güney Kore, Romanya ve İngiltere yer aldı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun