Genel 21 ARALIK 2010 / 07:24

'Şirin çileğine' uyarı geldi

Popüler oyunlardan The Smurfs Village'te bedeli 100 doları bulan çileklere uyarı geldi.

Popüler oyunlardan The Smurfs Village'te bedeli 100 doları bulan çileklere uyarı geldi.


Mobil oyunlar son dönemin gelişen mobil cihazlarıyla oldukça popüler hale geldi. Çizgi filmiyle bildiğimiz Şirinlerin "The Smurfs' Village" oyunu şu anda iPad'de en çok indirilen üçüncü oyun konumunda bulunuyor.

Sevimli mavi karakterlerin oyunu bedava indirilmesine rağmen içeride alınabilen sanal ürünler ateş pahası. Hatta bu oyunda bedeli 100 doları bulan sanal ürünlere sahip olmak sadece iki kez ekrana dokunmak kadar kolay. Yani bir çocuk hiçbir onaya ihtiyaç duymadan sadece ürüne iki kez tıkladığında kullanıcının kredi kartından 100 dolar çekilebiliyor.

Oyunun yapımcısı Capcom oyun için çıkardığı yamayla oyun açıldığında bir pop-up'la kullanıcıları ürün satın almaları halinde olacaklar konusunda uyarmaya başladı.

Oyun içinde bir ürünü satın almak için elbette iTunes şifresinin girilmesi gerekiyor. Ancak eğer 15 dakika içinde şifre girilmişse tekrar girmeye gerek kalmadan tüm ürünler satın alınabiliyor. 15 dakika uygulamasını oyun yapımcılarından bağımsız olarak Apple sisteme yerleştirdi.