Genel 10 ARALIK 2010 / 13:43

'Haktivistler' iş başında

Haklayıcılar bu kez Hollanda'da görüldü. Wikileaks olaylarla ilgisi olmadığını açıkladı.

Haklayıcılar bu kez Hollanda'da görüldü. Wikileaks olaylarla ilgisi olmadığını açıkladı.


Wikileaks, gizli görüşmeleri ortaya çıkardığından beri sitenin ve kurucusunun başına gelmeyen kalmadı. Buna karşılık gönüllü haklayıcılardan oluşan Anonymous isimli grup karşı saldırılara başladı.

Öyle ki grup şimdiye kadar Visa, MasterCard, PayPal, EveryDNS.net ve hesapları donduran bir İsviçre bankasının web sitesini hakladı.

Son haklama girişimi de Hollanda'dan geldi. Hollanda Ulusal Polis Servisi'nden Dennis Janus, ‘haktivist' grup Anonymous'un iki siteye DDoS yöntemiyle saldırdığını bildirdi. Saldırı sonunda iki site de sadece ara sıra görüntülenebiliyor.

Wikileaks sözcüsü Kristinn Hrafnsson, saldırılarla hiçbir bağlantıları olmadığını açıkladı. Saldırıların kamuoyunun kendi içinde gelişen bir tepki olduğunu aktaran Hrafnsson, Anonymous ismi verilen gruptan kimseyle bir Wikileaks çalışanının ilişkisi bulunmadığını belirtti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun