Fotoğraf/Video Kamera 25 ARALIK 2015 / 10:42

Türkiye'de dronla çekilmiş etkileyici 20 fotoğraf

Son zamanlarda hayatımıza hızlı bir giriş yapan dronlar uzun ismiyle insansız hava araçları, aslında ilk olarak savunma sanayii için üretildi.

Günümüz dronları ise askeri dronlara göre ucuzluk, hafiflik ve kolay taşınabilirlik özellikleriyle birlikte son kullanıcılar için artık daha çok ulaşılabilir hale geldi. Dronların son dönemdeki kullanım alanları arasında; yangın söndürme, doğal yaşamı gözlemleme, tarım, havadan çekim yapma, deprem sonrası hasar ve radyasyon tespiti ve spor gibi bir çok farklı konu yer alıyor. Türkiye’de sıklıkla karşımıza çıkmasa da; amatör dronların kullanımı hızla yaygınlaşıyor. 

İşte Türkiye'de bu yıl dronla çekilen etkileyici 20 fotoğraf;

Bilkent, AnkaraKütahyaBurdur, Karacaören BarajıAntalya, KaşTrabzon, Sümela Manastırıİstanbul, EsenlerAntalya, Uçansu Şelalesiİstanbul, BurgazadaMuğla, Akvaryum Koyuİzmir, UrlaSakarya, Poyrazlar GölüOrdu, Ünye Kalesiİstanbul, SarıyerBolu, Gölcük Tabiat ParkıBolu, MengenIspartaİstanbul, Ortaköy Camiiİstanbul, TuzlaKırklareli, İğneliadaİzmir, BostanlıMuğla, Dalyan

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun