Fotoğraf/Video Kamera 08 EYLÜL 2016 / 14:21

Sony’den yeni makro objektif

Sony, ɑ E-mount fotoğraf makinesi sistemiyle uyumlu, yeni full frame objektifi , FE 50mm F2.8 Makro’yu duyurdu.

Günlük fotoğraf çekimleri için ideal olan bu çok yönlü 50mm makro objektif, bokeh özelliği sunan F2.8 maksimum diyafram açıklığına sahip. Objektif 1:1 makro yeteneği ile yakın çekim yapan fotoğrafçılara da hitap ediyor. Ayrıca, odak modu düğmesi, odak aralığı sınırlayıcı ve odak sabitleme düğmesi gibi kapsamlı kontroller ise, geniş bir yelpazedeki kullanıcılar için de makro çekim deneyimi sağlıyor.
 
Manzara ve portre çekimlerinde de kullanılabilen objektif, 0,16 metrelik minimum odaklama mesafesi ve daha uzun odak uzaklığına sahip makro objektiflere kıyasla daha fazla arka plan yakalamak için daha geniş bir çerçeve sunuyor. Ağırlığı 236 gram olan objektif aynı zamanda, toz ve neme de dayanıklı olması sayesinde, farklı hava koşullarında da kullanılabiliyor.
 
Çok Düşük Yayılmalı (ED) cama sahip olan yeni FE 50mm F2.8 Makro objektif, yakın odaklamadaki eksenel renk sapmasını telafi etmek için, tutarlı bir keskinliğe sahip yüksek kaliteli görüntüler yaratabiliyor. Dairesel diyafram açıklığı tasarımı, bokeh efektleri yaratırken objektifin optik ve mekanik yapısı ise parasoley olmadan da yansımayı ve gölgelenmeyi azaltıyor.
 
Yeni SEL50M28, Ekim 2016’dan itibaren temin edilebilecek. 
ETİKETLER : Sony SEL50M28