Fotoğraf/Video Kamera 27 ŞUBAT 2013 / 14:34

Sony yeni dijital slt fotoğraf makinesini tanıttı

Sony, tam geçirgen hareketsiz ayna teknolojisine sahip yeni Dijital SLT fotoğraf makinesi α58, 20,1 efektif megapiksellik Exmor APS HD CMOS sensör ile en ince detayları, saniyede 8 karelik hızlı çekim ve yeni AF Kilitleme ile hızlı hareket eden aksiyonu yakalamaya olanak tanıyor.Cihazın merkezinde, yaklaşık 20,1 efektif megapiksellik, son derece yüksek çözünürlüğe sahip yepyeni Exmor APS HD CMOS sensör yatıyor. Sensör, istisnai ölçüde detaylı, düşük gürültülü fotoğraflar ve Full HD videolar için geliştirilmiş BIONZ görüntü işleme motorunun yanı sıra ISO 100 ila 16 bin arası son derece geniş bir hassasiyet aralığı ile bir araya geliyor.

Cihaz, iki tele converter de dahil olmak üzere 35 adet değiştirilebilir A-mount lens yelpazesinden seçim yapmanızı ve loş ışıklı iç mekanlardan zayıf ışıklı sahnelere kadar neredeyse her türlü ışık koşulu altında kusursuz görüntüler elde etmenizi sağlıyor. Fotoğraf makinesini elinizde tutarak çekim yapıyor olsanız dahi, SteadyShot INSIDE resimleri net ve dengeli tutarak titremelerin sıklıkla bir endişe kaynağı olduğu daha düşük deklanşör hızları veya yüksek zum ayarlarında güvenle çekim yapmanıza izin veriyor.

Sıradan DSLR fotoğraf makinelerinin aksine, Sony’nin sunduğu SLT fotoğraf makinelerinde ışığı ana görüntü sensörünün yanı sıra ayrı bir otomatik netleme sensörüne yönlendiren tam geçirgen hareketsiz ayna teknolojisi kullanılıyor. Bu, döndürülebilir LCD veya yüksek çözünürlüklü, yüksek kontrastlı OLED Tru-Finder üzerinden sahnelerin kompozisyonunu yaparken, nesne ve kişilerin her zaman net şekilde odakta kalması anlamına geliyor. Ayrıca, sizi yavaşlatacak herhangi bir ayna olmadığından, hızlı,kesintisiz çekim sırasında veya Full HD video çekerken, kesintisiz canlı görüntü ön izlemenin de tadını çıkarmanızı sağlıyor.Spor, vahşi yaşam ya da aile çekimi

Cihaz, tele-zoom continuous advance priority AE modu, saniyede 8 karelik yüksek hızlı net görüntü çekimi ile o önemli anı daha da yakınlaştırıyor. Yüksek performanslı 15 noktalı AF sistemi artık daha hızlı, daha doğru nesne takipli AF Kilitleme özelliğini de sunuyor. Dolayısıyla, artık bir jimnastikçinin atletik zarafetini veya vahşi yaşamdaki hayvanların görüntülerini, takip ettiğiniz kişi veya hayvan hareket halindeyken bile son derece net şekilde odaklanmış, sürekli fotoğraflar ile yakalayabiliyor.

Önceki modellerde sunulan "Otomatik Portre Çerçeveleme" özelliği şimdi çok yönlü olan otomatik nesne çerçevelemeye dönüşerek daha iyi görünen, daha profesyonel sonuçları zahmetsizce elde etmenizi sağlıyor. α58; bir kişi, iki kişi veya hatta makro ve hareket eden nesneler olmak üzere sahnede ne olduğunu inceleyerek daha güçlü, profesyonelce çerçevelenmiş kompozisyonlar yaratmak için görüntüyü otomatik olarak kırpıyor. Sony’nin Süper Piksel Çözünürlük Teknolojisi sayesinde, kırpılmış görüntüler orijinal poz ile aynı çözünürlüğü de koruyor.

Mod kadranı üzerinde anında seçilebilen "Resim Efekti, Toy Camera, Tek ve Kısmi Renk" gibi 15 sanatsal fotoğraf makinesi içi uygulamadan oluşan palet içinden seçim yapmanıza da imkan veriyor.

Sony’nin sunduğu yeni Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojili α58 dönüştürülebilir lensli fotoğraf makinesi Nisan 2013 tarihinde piyasaya sürülecek.

Teknik Özellikler

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun