Fotoğraf/Video Kamera 08 NİSAN 2016 / 16:33

Sony α6300 ile ürün yelpazesini genişletti

​Sony, fotoğraf makinesi ve değiştirilebilir objektif ailesini yenilikçi ürünlerle zenginleştirmeye devam ediyor.

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Sony Eurasia Genel Müdürü Kazuteru Makiyama,“Değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makinesi pazarının genelinde devam eden küçülmeye rağmen, Sony olarak ilgili segmentte büyümeye devam ediyoruz. Pek çok profesyonel fotoğrafçı ve görüntü yönetmeni yenilikçi teknolojileri ve büyüyen lens gamıyla Sony Alpha serisini tercih ediyor. Bugün burada sunduğumuz yeni ürünlerimiz olan α6300 aynasız fotoğraf makinesi ve G Master değiştirilebilir lensler ile dijital görüntülemenin geleceğini belirlemeye devam edeceğiz.

Bunun yanı sıra İstanbul Sirkeci’de yer alan konsept mağazamızla, fotoğafçılık konusuyla ilgilenen herkese yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Satış yapmadığımız bu konsept mağazamızda, fotoğraf konusunda deneyimli isimler tarafından düzenlenen workshop çalışmalarıyla fotoğraf sanatının inceliklerini katılımcılarla paylaşmayı amaçlıyoruz.” dedi.

En hızlı AF yakalama ile dikkat çekiyor

Sony, aynasız fotoğraf makinesi yelpazesinin en son üyesi α6300’ü tanıttı. Fotoğraf makinesi, 0,05 saniyelik kısa odaklanma süresi ile dünyanın en hızlı AF yakalama imkânını sunan 4D FOCUS’a sahip. Ayrıca, α6300’de tüm görüntü alanı üzerinde yoğun şekilde konumlandırılan 425 aşama algılamalı AF noktası da dünyada herhangi bir değiştirilebilir objektifli fotoğraf makinesinde bulunan en yüksek sayıda AF noktası olurken, sürekli otomatik odaklama ve pozlama izleme ile saniyede 11’e kadar kare çekebiliyor.

Sony’nin α6000 modelinin öne çıkan özelliklerinden 4D FOCUS performansını daha ileriye taşıyan yeni α6300 fotoğraf makinesi, yüksek hızlı aşama algılamalı AF’yi son derece hassas kontrast AF ile bir araya getirerek hareket eden nesneleri 0,05 saniye kadar kısa bir süre içinde yakalayıp bunlara kilitlenmesine imkân veriyor. Fotoğraf makinesinin yüksek yoğunluklu AF teknolojisi, 425 aşama algılamalı AF noktasını neredeyse tüm görüş alanına konumlandırarak diğer fotoğraf makinelerinin tanıyamadığı küçük ve hızlı nesneler üzerinde dahi geniş bir alan üzerinde doğru şekilde odaklanmasına imkân veriyor.

Etkileyici yeni aynasız model aynı zamanda Tru-Finder veya LCD ekran üzerinde saniyede 8 kareye kadar tam canlı görüşlü sürekli çekimi destekleme özelliği ile de bir elektronik vizörün avantajlarını objektif üzerinden vizörün rahatlığı ile birleştiren gerçek zamanlı bir çekim deneyimi sunuyor.
ETİKETLER : sony α6300 sony α6300
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun