Fotoğraf/Video Kamera 31 MART 2016 / 13:56

Selfie çubuğundan sonra sıra selfie drone'unda

IoT Group adındaki bir Avusturyalı teknoloji şirketi, selfie çekimleri için özel bir drone geliştirdi.

Sinir bozucu selfie çubuklarını sık sık turistlerin ellerinde görebiliyoruz. Hem kendinin, hem de arkadaki pozlanmak istenen yerin başkasından yardım almadan çekilmesine olanak sağlayan selfie çubukları, yerini son teknoloji drone'lara bırakacak gibi görünüyor.

IoT Group isimli Avusturyalı teknoloji şirketi, ROAM-e adında bir mini drone geliştirdi. Bu drone'un amacı ise kullanıcının fotoğraflarını çekmek. 25 metre mesafeye kadar yüz tanımlama gerçekleştirebilen ROAM-e, 20 dakika boyunca canlı video akışı yapabiliyor. 5 megapiksel bir kameraya sahip olan cihazın batarya ömrü henüz tama olarak belli değil. Fiyatının ise 265 dolar seviyesinde olduğu belirtiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun