Fotoğraf/Video Kamera 16 MART 2016 / 10:18

Nokia OZO VR kamerası satışa sunuldu

Geçtiğimiz sene duyurulan Nokia OZO kamera, VR - 360 derece çekimlerini hedefliyor.

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Nokia'nın bir VR kamerasının üzerine çalıştığını sizlerle paylaşmıştık. Oldukça ilginç bir tasarıma sahip olan bu kamera, nihayet piyasaya çıktı.

Üzerinde 8 tane lens bulunan kamera 360 derece x 180 derece çekim yapabiliyor. Yerleşik 8 mikrofonu da bulunan ürünün en önemli özelliği, çekimi yaparken eş zamanlı olarak VR içeriğinin görüntülenmesine imkan sağlaması. Yani videonun işlenmesi OZO tarafından anında yapılıyor.

OZO'nun en şaşırtıcı yanı ise... 60.000 dolarlık fiyat etiketi... Tamamen profesyonel amaçla üretilen kamerayı herhangi bir VR meraklısının elinde görmek pek de mümkün olmayacak gibi...
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun