Fotoğraf/Video Kamera 02 EYLÜL 2015 / 12:38

HTC RE Kamera uluslararası tasarım ödülü aldı

HTC’nin fotoğraf alanındaki en son inovasyonu RE Kamera, 35. Uluslararası Tasarım Mükemmelliyet Ödülleri’nde 1.700 rakibini geride bırakarak ödül almaya hak kazandı.HTC’nin tasarımdan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cluade Zellweger, HTC RE Kamera ile insanların fotoğraf çekmeyle ilgili sahip olduğu fikirlere meydan okuduklarını belirterek, “Estetik tasarımla birlikte, büyüleyici, basit ve kullanışlı bir ürün üretmek istedik. Bizim çözümümüz, ele rahatça sığan, hemen kullanıma hazır, kişinin kolaylıkla istediği görüntüyü çekmesini sağlayan eşsiz silindir tasarımdır”dedi. Uluslararası Tasarım Mükemmelliyet Ödülünü kazanan HTC RE Kamera, 1.700 rakibini geride bırakarak Innovation isimli Uluslararası Tasarım Mükemmelliyet Ödülü organizasyonunun bu yılki sonbahar sayısında yer aldı. Ayrıca Amerikalıların geçmişte ve günümüzde neler hayal edip, icat ettiğinin sergilendiği Henry Ford Müzesi’nde kalıcı olarak sergilenmeye hak kazandı.

Kompakt fotoğraf makinesi kategorisini yeniden şekillendiren RE, video ve fotoğraflar yoluyla aksiyonu hızla yakalamak için büyük kolaylık getiren küçük bir el kamerası. RE Kamera, ele alındığında otomatik olarak çalışmaya başlayarak açma düğmesine olan ihtiyacı ortadan kaldırandahili kavrama sensörüne de sahip. Cihazın deklanşör düğmesine 1 kez dokunulduğunda fotoğraf, basılı tutulduğunda ise video çekilebiliyor. Böylece modlar arasında kaybolma sorunu ortadan kaldırılarak ana odaklanmayı mümkün kılıyor. Eşsiz silindirik biçimi ile ele rahatça oturacak şekilde tasarlanan RE Kamera, ergonomik yapısıyla da kolay bir kullanım sunuyor.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun