Fotoğraf/Video Kamera 17 OCAK 2014 / 10:52

Fotoğrafta X evrimi

Fujifilm, X-E1’in yeni modeli X-E2’yi piyasaya sürdü.Fujifilm'in yeni fotoğraf makinesi X-E2, önceki modelin birçok işlevini ve özelliğini devralmasının yanı sıra altmıştan fazla noktada da iyileştirildi.

X-E2, 16.3 milyon piksel düzeyinde, tüm taleplere cevap verebilen ve ustalık seviyesinde bir fotoğraf niteliği sunan yenilikçi  X-Trans CMOS II ışık algılayıcı ile donatıldı. EXR II işlemcisinin başarısı öncekine nazaran ikiye katlanmış olan X-E2, faz ve kontrast yöntemlerini birleştiren melez AF sistemiyle zor şartlar altında bile çok hızlı netleme olanağı sağlıyor.

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz “Fujifilm Camera Application” aracılığıyla fotoğraflarınızı akıllı telefonunuza, tabletinize ya da bilgisayarınıza tek tuş ile aktarabilmenize olanak sağlayan X-E2 modelinin donanımı, en üst seviyede fotoğrafçılık yapmayı mümkün kılıyor. X-E2 makinesinin geleneksel tarzda biçimlendirilen kullanım anlayışı yenilikçi ve çok iyi düşünülmüş olup, makine ayarlarının fotoğrafçı tarafından çekim ortamındaki şartlara çabuk ve kolayca uyarlanmasını sağlıyor. X türü bağlantı ile birinci sınıf FUJINON XF ve XC objektifleri kullanılırken, geniş bir objektif yelpazesi içinde her çekim durumuna uygun olanı bulmak mümkün. Gümüş/siyah ve siyah renkleri bulunan Fujifilm X-E2’nin satış fiyatı ise; 2.499 TL.
FUJIFILM FINEPIX X-E2 özellikleri

- 16,3 Megapiksel APS-C X-Trans CMOS II ışık algılayıcı
- EXR II İşlemci
- FUJINON XF ve XC objektifleri için X türü bağlantı
- Çok hızlı hibrit AF sistemi
- Yüksek çözünürlüklü OLED vizör (2,36 milyon piksel)
- 7,6 cm Sıvı kristal ekran (LCD) (1,04 milyon piksel)
- Dâhilî ve açılan flaş
- Hâricî flaşlar için flaş bağlantısı (Fujifilm TTL)
- Wi-Fi® işlevi
- Dâhilî RAW dönüştürücü
- Netleştirmede uç alanları vurgulama
- Sayısal bölünmüş resim gösterimi
- Yaratıcı filtre etkinlikleri
- Film simülasyon kipleri
- Full HD video çekimi (1080p)
- Türkçe kullanım özelliği
ETİKETLER : fujifilm X-E2
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun