Fotoğraf/Video Kamera 30 EYLÜL 2015 / 13:12

Fotoğrafçılıkta depolama konusu masaya yatırılıyor

WD, Türkiye genelinde fotoğrafçılara özel bir seminer serisi düzenliyor. Her ay bir şehirde gerçekleştirilecek eğitim seminerlerinde Fotoğraf Dergisi Yayın Yönetmeni Ömer Serkan Bakır, fotoğrafçılara depolama çözümleriyle ilgili bilgiler verecek. Seminer serisinin ilki bugün İstanbul’da gerçekleştiriliyor.Teknolojideki ilerleme ve dönüşümle beraber hemen tüm belge ve çalışmalar, profesyonel dokümanlar, kısacası tüm değerli içerikler artık dijital formatta ve her yerde. Günümüzde sıklıkla kullanılan akıllı telefonlar ve tabletlerle istenilen anı ölümsüzleştirmek mümkün. Ancak bu cihazların kapasite problemleri yüzünden pek çok kullanıcı çektiği görüntülerin bir kısmını çeşitli nedenlerle kaybediyor. Profesyonel fotoğrafçılar için de kapasite ve güvenli depolama aynı şekilde sorun olabiliyor. Bu noktada WD, depolama ürünleri ile güvenli yedekleme imkanı sağlıyor.

Gelişen görüntüleme teknolojileri sayesinde fotoğraf ve videolar daha yüksek çözünürlüğe sahip. Bu durum da profesyonel fotoğrafçıların depolama cihazlarına olan ihtiyacını artırıyor. Fotoğrafçılığa uzun yıllarını vermiş olan Ömer Serkan Bakır, WD’nin düzenlediği yeni seminer serisi ile bu konuya açıklık getiriyor. ‘’Fotoğrafçılar için Depolama Çözümleri’’ adı altındaki seminerler kapsamında Bakır, Türkiye’nin farklı şehirlerindeki fotoğraf derneklerinde eğitimler verecek.

Fotoğrafçılar için, kullandıkları fotoğraf makinelerinden sonra en önemli ürün gruplarından birinin depolama cihazları olduğunu belirten Bakır, fotoğrafların gelecek nesillere aktarılabilmesi ve iyi bir arşiv oluşturulabilmesinde yedeklemenin önemine dikkat çekerek, “Çeşitli sebeplerle, kullanılan depolama cihazları arıza yapabiliyor. Neticesinde de çoğu zaman geri dönülemez zararlar meydana geliyor ve insanların arşivleri, anıları yok olup gidiyor.” diyerek konunun önemine dikkat çekti.

Depolama cihazlarında dünya lideri bir marka olan WD ürün portföyü ile, amatör ve profesyonel fotoğrafçılara çözüm sunuyor. Fotoğrafçıların RAID tipi sabit sürücü kullanmalarını önererek, kişisel bulut çözümleri konusunun önemini vurgulayan WD Markalı Ürünlerden Sorumlu Ülke Müdürü Belma Oğur, “Fotoğrafçılar için depolama önemli bir konu ve WD güvenilir ürün gamı ile bu konudaki ihtiyaçları tamamıyla karşılıyor.“Fotoğrafçılar için Depolama Çözümleri” konulu seminer serimiz ile bu konudaki bilgi eksikliğini gidermeyi amaçlıyoruz.” dedi.

Bakır tarafından, profesyonel fotoğrafçılarla yapılan mini anket sonucunda, fotoğrafçıların çoğunun düzgün bir arşivinin olmadığı ve ciddi şekilde depolama sorunu yaşadıkları görüldü. Araştırma, fotoğrafçıların en az bir kez depolama ile ilgili büyük bir sorun yaşadıklarını da ortaya koydu. WD, Türkiye genelindeki yeni seminer serisi ile fotoğrafçıların bu sorununa ışık tutmayı hedefliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun