Fotoğraf/Video Kamera 29 AĞUSTOS 2016 / 14:24

Çoklu Kamera için canlı prodüksiyon cihazı

Sony MCX-500 "canlı prodüksiyon cihazı", küçük ölçekli çoklu kamera sistemlerine ihtiyacı duyan kullanıcılara hitap ediyor.

Sony yeni Çoklu Kamera Canlı Prodüksiyon Cihazını piyasa sürdüğünü duyurdu. MCX-500 adını taşıyan cihaz kurumsal, eğitim, düğün ve çeşitli etkinlik prodüksiyonları için "hepsi bir arada" çözümler sunuyor.

Dört kanallı bir video anahtarlayıcısı olan MCX-500; kullanıcılara 4x 3G-SDI, 2x HDMI ve 2x CVBS dahil dokuz giriş arasından seçme imkanı tanıyor. Cihazda başlık yerleştirme için ekstra RGB girişi de bulunuyor. MCX-500'e bağlanabilen cihazlar arasında, XDCAM veya NXCAM gibi profesyonel video kameralar ve tüketici video kameraları bulunuyor. Diğer işlevleri arasında PinP ve Keyer yerleştirme işlevleri, çeşitli geçiş efektleri, XLR dahil dört kanallı video, beş kanallı ses girişleri ve maksimum çok yönlülük için SDI veya HDMI'dan gömülü ses yer alıyor. Ayrıca MCX-500, Sony'nin yayın video anahtarlayıcısı MVS serisinden alınan, yayın kalitesinde renk anahtarı algoritması gibi özelliklere de sahip. Çeşitli iş akışlarına uyacak şekilde tasarlanan cihaz, harici bir kayıt cihazı olmadan AVCHD formatında canlı görüntüleri (PGM) kaydedebiliyor; bu da kullanıcıların kayıt biter bitmez video kaydını düzenleyebilmesini veya dağıtabilmesini sağlıyor. Ayrıca "USTREAMTM" entegrasyonu ile kullanıcılar canlı etkinliklerden kayıtları internet üzerinden yayınlayabiliyor. Harici bir PC veya tablet ile uzaktan kumanda GUI'sini kullanma seçeneği, az sayıda kişiyle canlı kayıt için kullanım sunuyor.

MCX-500'ün Ocak 2017'de piyasaya sürülmesi planlanıyor. 
ETİKETLER : Sony MCX-500
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun