Fotoğraf/Video Kamera 25 MART 2013 / 14:41

Canon kompakt fotoğraf makinesini ailesini genişletti

Canon,  kompakt fotoğraf makinesi serisine dört yeni model eklediğini duyururken, serinin en yeni üyeleri, IXUS 255 HS, IXUS 135 ve IXUS 132 fotoğraf makinesi ve yeni PowerShot modeli A2500 oldu. Kullanıcıların görüntülerini veya video kliplerini arkadaşları, aileleri ve takipçileriyle paylaşmasını kolaylaştırmak için tasarlanan IXUS 255 HS ve IXUS 135 Canon'un gün geçtikçe genişleyen Wi-Fi özellikli fotoğraf makineleri serisinin en yeni üyeleri. Bu yeni modeller, akıllı telefonlara ve tabletlere kolaylıkla bağlanabilmesi sayesinde popüler sosyal ağlara görüntü yüklemeyi kolaylaştırıyor. Ayrıca mobil GPS bağlantısı sayesinde kullanıcılar görüntülerine konum bilgilerini etiketleyerek gece hayatı ve tatil mekanlarını takip edebiliyor. Bu fotoğraf makineleri, Wi-Fi bağlantısıyla akıllı telefonlara veya tabletlere kablosuz olarak bağlanabiliyor ve makinedeki çekimler Canon'un CameraWindow uygulaması aracılığıyla Facebook, Twitter veya YouTube'a yüklenebiliyor.

Kullanıcılar mobil GPS bağlantısıyla akıllı telefonlarından fotoğraflarına GPS konum verilerini ekleyip, her çekimin nerede yapıldığını takip edebiliyorlar. CANON iMAGE GATEWAY hizmetine ücretsiz erişim imkanı sayesinde kullanıcılar kullanarak kendi evlerindeki Wi-Fi ağı üzerinden bağlanarak doğrudan fotoğraf makinesinden albümlerini paylaşabiliyor, fotoğraflarını ve videolarını yedekleyebiliyorlar. Görüntüler ayrıca PC bilgisayar veya uyumlu kablosuz yazıcılar dahil olmak üzere çeşitli ev cihazlarına aktarılabiliyor.

Giriş seviyesi modellerden geliştirilmiş modellere kadar Canon’un kompakt fotoğraf makinesi serisinin tamamı, yüksek kalitede görüntüler ve videolar çekmelerini kolaylaştırıyor. IXUS 135, IXUS 132 ve PowerShot A2500'ün 16 Megapiksel sensörü Canon’un DIGIC 4 görüntü işlemcisiyle birlikte çalışarak minimum parazitli ve doğal renklere sahip poster boyutlu görüntüler üretiyor.

HD video çekmeyi kolaylaştıran teknoloji

Bu dört yeni fotoğraf makinesinin hepsi yüksek kaliteli, yaratıcı görüntüler ve HD videolar çekmeyi kolaylaştırmak için tasarlandı. Yeni giriş seviyesi IXUS ve PowerShot modellerde bulunan Akıllı Otomatik özelliği 32'e kadar farklı sahneyi tespit ediyor ve en kusursuz çekimi elde etmek için en uygun ayarları uyguluyor. Minyatür Efekti, Oyuncak Kamera Efekti, Balıkgözü Efekti ve Tek Renkli gibi yaratıcı modlar kullanılarak görüntü zenginleştirilebiliyor, çekimler daha çarpıcı hale getirilebiliyor ve eğlenceli bir perspektif katılabiliyor.

IXUS 255 HS modelinin bir başka özelliği de yeni Hibrit Otomatik mod. Bu yeni mod, minimum çabayla yüksek kalitede fotoğraflar ve HD videolar çekmenin yepyeni bir yolu. Hibrit Otomatik, optimal ayarlarla fotoğraflar çekmek için Sahne Tespiti teknolojili Akıllı Otomatik özelliğini kullanıyor ve aynı zamanda deklanşör tuşunu serbest bırakmadan önce dört saniyelik bir video klip çekimi yapıyor. Gün içinde çekilen video klipler, daha sonra birleştirilerek bir sahne arkası videosu elde ediliyor.
ETİKETLER : canon
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun