Fotoğraf/Video Kamera 19 ARALIK 2013 / 17:27

Aksiyon kamerası şimdi daha da ince

GPSNFC//Wi-Fi, ile aynı zamanda uzaktan kumanda imkanı veren ince tasarımlı aksiyon kamerası Sony Action Cam’in Türkiye’de satışına başlandı.

Action Cam, GPS fonksiyonu, uzaktan kumanda ve ince, su geçirmez gövde gibi heyecan verici yeni özelliklerle her türlü maceraya hazır olmanızı sağlayacak, giyilebilir bir video kamera.

Daha hafif ve daha küçük

Yeni su geçirmez gövde, önceki modellere kıyasla yüzde 35 daha hafif ve yüzde 25 daha küçük. İnce tasarımı sayesinde serbest düşüşte, rüzgar ve su temasından etkilenmiyor. 170 derecelik görüş alanına (SteadyShot açık olduğunda 120 derece) sahip geniş açılı Carl Zeiss Tessar lens sayesinde , panoramik manzaraları ince detayları ile kaydedebiliyor.

Başaşağı çekim yapabiliyor

Arkadan aydınlatmalı Exmor R CMOS sensör ise havanın kasvetli olduğu günlerde dahi harika Full HD görüntüler elde edebilmek için daha da fazla ışık yakalıyor. SteadyShot görüntülerinizin titreşimsiz olmasını ve daha rahat izlenebilmesini sağlıyor. Hızlı hareketler için süper akıcı Full HD 60p/50p ve iki farklı yavaş çekim modunun da aralarında bulunduğu çok sayıda çekim modu var. Action CamHD videolara ek olarak canlı renklerde 11,9 megapiksel fotoğraflar çekilebiliyor.Yeni bir özellik de, görüntüyü baş aşağı çekebilmesi, bu özellik kameranın ters konumda takılı olduğu durumlarda da oldukça yararlı.

Çekim sonrasında, Action Cam’i Wi-Fi üzerinden akıllı telefonunuza bağlayarak çekimleriniz Sony’nin ücretsiz PlayMemories Mobile uygulamasına anında transfer edilip paylaşılabiliyor. NFC tek dokunuş bağlantı desteği ile, Xperia telefon, tablet ve diğer uyumlu Android cihazlarına hızlı bağlantı kurarak Action Cam’e uzaktan kumanda etmek daha da kolaylaşıyor.

Büyük düğmeler sayesinde kullanım kolaylığı

Dahili Wi-Fi ayrıca Action Cam’i, opsiyonel olan RM-LVR1 Canlı İzleme Uzaktan Kumandası’na bağlıyor. Bu su geçirmez, kol saati şekilli kontrol cihazı Action Cam ile kablosuz iletişim kurarak kameranın ulaşması zor yerlere monte edildiği durumlarda uzaktan operasyonu mümkün kılıyor. Her yanınız tuzlu su yüzünden yapış yapış olduğunda veya elinizde kayak eldivenleri bulunduğunda dahi büyük düğmeler kullanımı kolaylaştırıyor.

Sony Action Cam’in Türkiye’de satışına başlandı ve tavsiye edilen KDV dahil satış fiyatı 999TL.
ETİKETLER : aksiyon kamerası kamera
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun