EMC 06 TEMMUZ 2011 / 13:12

Iomega StorCenter PX serisi KOBİ'lerin hizmetine sunuldu

EMC tarafından tasarlanan ve test edilen yeni Iomega StorCenter PX Serisi, KOBİ'ler ve çok sayıda farklı konuma dağılmış ofisleri  olan şirketler için uygun bir çözüm sunuyor.Veri depolama çözümleri üreticisi Iomega, özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerle farklı bölgelerde birçok ofisi bulunan kuruluşlarda yüksek performans kullanımına yönelik olarak geliştirdiği Iomega StorCenter PX Ağ Depolama Ürünleri Serisini tüm dünyayla aynı anda satışa sunduğunu duyurdu.

StorCenter PX Serisi’nde dört ve altı yuvalı masaüstü modeller ve dört yuvalı rafa monte edilebilir modeller yer alıyor. KOBİ’ler, uzak ofisler ve farklı bölgelerde çok sayıda ofisi bulunan kuruluşlar, yeni nesil SSD sürücülerin isteğe bağlı kullanımıyla gelen avantajlardan faydalanabilecek ve daha yüksek performans elde edebilecek. SSD’lerin sunduğu sözkonusu faydalar arasında gelişmiş veri koruma özellikleri, sistem çalışırken değiştirilebilme özelliğine sahip sürücüleri olan çoklu RAID seviyeleri, UPS desteği, kullanıcı kotaları, cihazdan cihaza kopyalama ve çok sayıda sanallaştırma ortamına uyumluluk yer alıyor. Ürün, konfigürasyona göre 18 TB'a ulaşabilen depolama seçenekleri sunuyor.

Iomega Türkiye Müdürü Eftal Sezer:
"18 TB'lık ürünler bile teknoloji mağazalarında alıcı buluyor"

Iomega'nın özellikle işletmelere ve KOBİ'lere yönelik olarak duyurduğu çözümlerin gayet bilinçli bir alıcı kitlesi bulunduğunu söyleyen Eftal Sezer, "Kullanıcılar bu tür ürünlerin ne işe yaradığının gayet farkında. 6 TB'lık ürünleri raftan alıp gidiyorlar. 18 TB'lık ürünler Bimeks, Vatan Bilgisayar gibi mağazaların raflarında sergilenip alıcı bekliyor" dedi.

Sundukları depolama çözümlerinin internet üzerinden 256 kişiye kadar erişim sağlayabilen bir kişisel bulut depolama sunucusu gibi çalışabildiğine değinen Sezer, "Böylece çok sayıda ofisi olan işletmeleri ortak depolama alanında buluşturmak mümkün oluyor. Ayrıca cihazı ev ve işyeri ağınızın bir parçası haline getirdiğinizde dünyanın her yerinden ulaşabildiğiniz bir dosya sunucusuna sahip olabiliyorsunuz" dedi.

Fotoğraf, video montaj işiyle uğraşanlardan ve küçük işletmelerden önemli miktarda talep aldıklarını belirten Sezer, "Biz kullanılacak ortama uygun çözüm konusunda öneride bulunabiliyoruz ama bu tarz ürünlerin kullanımı konusunda tüketiciler arasında beklemediğiniz ölçüde yüksek bir bilinç var" diye konuştu.

Sezer, ürünlerin yedekli çalışma imkanı sunan ve veri güvenliğini artıran RAID sistemlerini desteklediğini belirterek, bu konuya verdikleri önemi "Tüketiciler bu kavramların tam olarak ne olduğunun farkında değil. Biz veri bütünlüğüne ve güvenliğine önem veren bir kuruluş olarak ve sunduğumuz teknolojilerin daha iyi anlaşılıp, daha yaygın olarak kullanılmasını umuyoruz"  sözleriyle ifade etti.

Haftada 5 gün, günde 13 saat destek sözü

Iomega PX Serisi üç yıllık sınırlı garantiyle birlikte sunuluyor. Garanti kapsamında haftanın beş günü, günün 13 saati telefonla destek hizmeti de yer alıyor. İsteğe bağlı hizmet planları Iomega’nın Kapsamlı Hizmet Planı’nı içeriyor.

Iomega’nın yeni ağ depolama cihazları serisi StorCenter PX ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için www.iomega.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

[gallery columns="2" orderby="ID"]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun