EMC 12 KASIM 2014 / 11:14

EMC ve AÇEV işbirliği ile Tokatlı öğrencilerin okulu yenilendi

Okul öncesi eğitim çağındaki öğrencilere sağlıklı bir eğitim ortamı yaratmayı amaçlayan EMC ve AÇEV’in işbirliği ile, Tokat’ın Turhal İlçesi, Üçyol Köyü İlköğretim Okulu ana sınıfı öğrencileri ihtiyaç duydukları eğitim ortamına kavuştu.


EMC Türkiye, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) işbirliği ile gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Tokat’ın Turhal ilçesi, Üçyol Köyü İlköğretim Okulu’naa yeni bir konteyner ana sınıfı yapıldı.  Öğrencilere daha iyi ve daha sağlıklı bir eğitim ortamı sunmak üzere yenilenen Üçyol Köyü İlköğretim Okulu ana sınıfı; Turhal Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Turhal İl Milli Eğitim Müdürü Nihat Aymak, Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Şube Müdürü Fahri  Nayman, Turhal Üçyol Okulu Müdürü Adnan Tatlı, çevre okulların okul müdürlerinin ve öğrencilerin katılımı ile, 26 Mayıs 2014, Pazartesi günü düzenlenen törenle açıldı.

Turhal ilçesine 30 km uzaklıkta bulunan 1.500 nüfuslu yüksek bir dağ köyü olan Üçyol Köyü’ndeki İlköğretim Okulu’nda, anasınıfından başlayarak ortaokul 8. sınıfa kadar 81’i kız ve 86’sı erkek olmak üzere toplam 167 öğrenci eğitimini sürdürüyor. Üçyol İlköğretim Okulu’nda, okul öncesi eğitime destek amaçlı  bir konteyner ana sınıfı yapımı ve donanımı çalışmalarını tamamlayan EMC ve AÇEV, ayrıca, kullanımda olmayan eski bir bölümü kütüphane ve fen odası haline dönüştürdü ve ana sınıfı öğrencileri için oyun parkı kurdu.

EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez konuyla ilgili açıklamasında; “EMC olarak faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde sosyal sorumluluk anlayışımız doğrultusunda çeşitli projeler gerçekleştiriyoruz. Bir ülkenin geleceğinin, gençlerin iyi koşullarda, iyi eğitim almasından geçtiğinin bilincinde olarak, öğrencilerin eğitim ortamlarını iyileştirmeye yönelik çalışmalarda bulunuyoruz. Bu kapsamda, çocukların eğitimi konusunda Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından AÇEV ile birlikte, Tokat’taki öğrencilerimizin eğitimine katkıda bulunmuş olmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Çünkü sağlıklı koşullarda eğitim görmek, bütün öğrencilerin en doğal hakkı…” dedi.

Açılışa katılan AÇEV Genel Müdür Yardımcısı Hilal Kuşçul ise, “AÇEV Tokat ilinin kırsal bölgelerinde kadınlara yönelik destek eğitimleri ile okul öncesi eğitime destek amaçlı çocuk odaklı çalışmalar yürütmektedir. EMC Türkiye işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz proje bu eğitim çalışmalarımıza bina ve donanım desteği ile katkıda bulunmakta, kaliteli bir okul öncesi eğitimin ilk adımı atılmış olmaktadır. EMC Türkiye yetkililerine teşekkür ediyoruz” dedi.
ETİKETLER : AÇEV emc
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun