EMC 24 OCAK 2011 / 11:21

EMC Symmetrix VMAX 5 Milyon Sanal Makineyi Destekleyebiliyor

Bilgi altyapısına yönelik çözümler sunan EMC, Symmetrix VMAX veri depolama sistemlerinin, yüksek performans sağlayan ve petabaytlarca verinin yönetimini önemli düzeyde basitleştirecek yeni yazılım özelliklerini duyurdu.EMC’nin ifadesine göre, yeni yazılım, sistem performansını mevcut donanımları geliştirmeye gerek kalmadan iki katına çıkarıyor. FAST VP yazılımının (Sanal Havuzlu Tamamen Otomatik Veri Depolama Kademelendirme Özelliği) yeni sürümü, sistemleri otomatik olarak optimize ediyor ve maliyetleri yüzde 40 düşürüyor. Yeni Birleşmiş Canlı Hareket ve Geçiş özellikleri, teknoloji tazeleme süresini ve maliyetleri yüzde 75 oranında azaltmayı hedefliyor. Yeni VMWare ve Microsoft Hyper-V bütünleştirmesi, Symmetrix VMAX kümesinin ölçeklendirilmesini mümkün kılarak 5 milyon sanal makineyi desteklemesini sağlıyor.EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez, VMAX ile ilgili yaptığı açıklamada, “Symmetrix VMAX, özel olarak sanal veri merkezleri için geliştirildi ve dünyanın en büyük veri merkezlerinden bazılarını destekliyor. Petabayt Kulübü’müzde şu an yaklaşık 1.000 müşterimiz var ve önümüzdeki on sene içinde, bu rakam 100 bine ulaşacak. Veri miktarındaki bu artış kritik görevli sanal uygulamalar, özel bulutlar ve Big Data (Büyük Veri) uygulamaları gibi eğilimlerden kaynaklanıyor. Bu verileri yönetmek ve korumak için, işletmelerin hem güçlü hem de akıllı bir veri depolama altyapısına ihtiyacı olacak. Bugün yaptığımız açıklamada da belirttiğimiz gibi, mevcut olan en akıllı, son teknoloji veri depolama sistemini alarak, sistemi daha da akıllı hale getirdik ve mevcut olan en hızlı sistemi de daha hızlı yaptık” dedi.EMC’ye göre yeni yazılım birçok avantaj sunuyorSymmetrix VMAX yazılımında öne çıkanlara bakıldığında iki kat daha fazla OLTP işlemi ve DSS sorgulamaları sunmak için VMAX’e entegre Intel’in Xeon teknolojisinin faydalarının tümünden yararlandığı görülüyor. Bu da VMAX i daha da hızlandırıyor ve iş yükü ölçeğini de artırıyor.Yeni EMC FAST VP (Sanal Havuzlu Tamamen Otomatik Veri Depolama Kademelendirme Özelliği) yazılımı Symmetrix VMAX’i performans, kullanımı ve maliyetler açısından en iyi ve en uygun seviyeye getiriyor. Tek kademeli sistemlerle karşılaştırıldığında, FAST VP, yüzde 40 daha düşük maliyetlerle yüzde 40’a kadar daha yüksek uygulama performansı sunuyor; aynı zamanda da yüzde 87 oranında daha az disk ve yüzde 75 oranında da daha az enerji gerektiriyor. FAST VP yazılımlı VMAX’in enerji etkinliği, kullanıcıların enerji tüketimini 2011 senesinde 270 milyon kilowatın üzerinde azaltmasına olanak sağlayacak. Bu rakam 24.400 hanenin elektrik ihtiyacını karşılayabilecek yeterlikte.

[caption id="attachment_16753" align="alignnone" width="455" caption="EMC'nin Symmetrix VMAX altyapsı üzerindeki bir depolama merkezi."][/caption]Yeni Birleşmiş Canlı Geçiş ve Hareket yazılımı uygulamada sıfır aksama süresi ve yüzde 75 daha kısa geçiş süresi ile planlama ve kaynak gerektiren teknoloji tazelemeleri için sektörün ilk ve tek dahili dizilim tabanlı fonksiyonelliğini sunarak yeni bir veri depolama kategorisi yaratıyor.Yeni sanal sunucu entegrasyonu tek bir VMAX üzerinde 5 milyon sanal makineye kadar benzersiz ölçeklenme özelliği sunuyor. Ayrıca, yeni VMWare API desteği %800 daha hızlı yönetim ve hazırlık ile %300 daha hızlı olarak uzak noktaya veri kopyalama ve hareket kabiliyeti veriyor.Kullanılmayan verileri performansa olumsuz bir etki etmeden korumak için yeni, donanıma dayalı yeni şifreleme özelliği. Yerleşik RSA Veri Koruma Yöneticisi teknolojisi yüksek korumalı kilit yönetim ile birlikte sürücü seviyesinde veri güvenliği sunuyor. Yüksek korumalı kilit yönetim, mevcut VMAX güvenlik teknolojileri ile biraraya geldiğinde sektörün tek tamamen güvenli çok kullanımlı veri depolama altyapısını sunuyor.Yeni yerel 10 Gigabayt Ethernet, sektörün ağ yakınsaklığını (network convergence) sanal sunucular, açık sistemler ve mainframe ortamları da dahil tüm anabilgisayar platformlarında destekleyen ilk ve tek veri depolama dizilimini sunuyor. Ayrıca, yerel Ethernet desteği, geniş IP ağları üzerinden uzak noktaya veri kopyalama için de kullanılabiliyor ve rakiplere oranla bağlantı maliyetlerinde yüzde 50 daha fazla tasarruf sağlıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun