EMC 13 HAZİRAN 2012 / 15:19

EMC servis sağlayıcıların yönetim maliyetlerini azaltıyor

EMC, servis sağlayıcılara sunduğu VMAX SP hizmetiyle, yeni bulut hizmetlerinin 4 saat gibi kısa bir sürede kurabilmesine ve yönetimle ilgili maliyetlerin yüzde 30’a kadar azalmasını sağlıyor. Sunulan yeni platformla birlikte servis sağlayıcılar artık ayrı veri depolama altyapısı, yazılım ve hizmet bileşenleri satın alıp ardından bunları birbirine entegre etmek için zaman ve emek harcamaktan kurtulabilecekler. Zira yeni platform, bu uygulamaların hepsinin 4 saat gibi kısa bir sürede kurulmasına olanak sağlıyor. VMAX SP kullanıcılarına, operasyonel etkinliği artırmak ve servis sağlayıcıların yalnızca temel işlerine odaklanmalarını sağlamak için, çok kullanıcı için uygun güçlü, güvenilir ve akıllı bir veri depolama altyapısı sunuyor. Bu altyapı, müşteriler için yeni ve farklı hizmetler yaratılmasını mümkün kılıyor.

Konuyla ilgili konuşan EMC Kurumsal Veri Depolama Bölümü Başkanı Brian Gallagher, yeni ürün sayesinde hibrid bulut bilişime geçiş sürecinin hızlanacağını ifade etti. Gallagher, son zamanlarda işletmelerin kendi veri merkezlerini geliştirerek, daha yüksek düzeyde konsolidasyon, otomasyon ve verimlilik elde etmek için servis sağlayıcılara yöneldiklerini ifade ederken, yeni ürünlerinin de bu değişimin doğal bir sonucu olarak, kurumsal veri depolama çözüm portföyleini tamamladığını söyledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun