EMC 03 MART 2011 / 15:33

EMC Rekor Kırma Turu Ankara’da

EMC, Veri Depolama Sektörünün En Büyük ve Kapsamlı Ürün Lansmanı ile 3 Mart Perşembe günü Ankara’daydı. Yusuf Çağlayan Ankara'dan bildiriyor.

EMC, geçtiğimiz haftalarda Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da 60’tan fazla şehirde "Rekor Kırma Turu"nu başlattı. Ocak ayında kıtalararası rekor kırma etkinlikleri çerçevesinde New York, Londra ve Singapur’da başlayan etkinliklerin takibi olan tur ile şirketin yeni nesil veri depolama ürün ailesini geliştirmeye yönelik yıllar süren yatırımlarının bir sonucu olarak ortaya çıkan rekor kıran yeniliklerini ve teknolojik başarılarını doğrudan binlerce tüketici ve iş ortağına sunuyor.Mart ayının sonuna kadar çeşitli bölgelerde devam edecek olan tur, Türkiye’de 3 Mart 2011’de Ankara Sheraton Otel’de gerçekleşti.Etkinlik öncesi tur hakkında görüşlerini paylaşan EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez, EMC’nin sunduğu bilgi yaşam döngüsü ürünlerinin hızla genişlediğini ifade ederek etkinlik süresince yeni nesil veri depolama ürün ailesini geniş bir perspektifte ele alınacağını belirtti.


[caption id="attachment_20396" align="alignnone" width="455" caption="EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez"][/caption]
Günümüzde her büyüklükte şirket ve kuruluşun karşı karşıya kaldığı zorlukların ele alındığı etkinlikte, uzmanların katılımıyla değerlendirmeler ve tanıtımlar yapıldı. EMC Türkiye uzmanları “Farklı Düşünmek: Basit, Verimli, Uygun Fiyatlı, Bütünleşik Veri Depolama; Akıllıca Düşünmek: En Güçlü Veri Depolama Aynı Zamanda En Akıllı Olandır, Hızlı Düşünmek: Dünyanın En Hızlı Yedekleme Çözümü Şimdi Arşiv de Yapabiliyor” konularında katılımcılara bilgiler verdi ve Rekor Kırma Etkinliği ile program son buldu.Rekor Kırma Turu nedir?İskandinavya’da başlayan yarım günlük, ücretsiz etkinlikler için EMEA bölgesinden 6.000 tüketici ve iş ortağı katılım için başvuruda bulundu. Etkinlikler tüketicilere ve iş ortaklarına EMC’nin aralarında EMC VNX family ve EMC Symmetrix VMAX'in de yer aldığı en yeni ürün serilerine erişim olanağı sunuyor. Katılımcılar ayrıca, canlı ürün tanıtımlarından faydalanabiliyor ve EMC’nin birleştirilmiş veri depolama yönetim platformu EMC Unisphere’in nasıl kullanıldığını öğrenebiliyorlar. Turda özellikle Unisphere platformunun sadeliği ve basitliği vurgulanıyor. Platformun sadeliğini anlatmak için Ocak ayındaki tanıtımlardan birinde 10 yaşında bir çocuk iPad’den VNXe veri depolama sistemini nasıl yapılandırdığını gösterilmiş.41’den fazla yeni veri depolama teknolojisi ve ürünü tanıtıldığı Ocak ayındaki ilk etkinlikte, EMC’nin sektördeki liderliği de pekiştirildi. Lansman ile EMC, BT’nin en büyük trendlerinden ikisi olan Bulut Bilişim (Cloud Computing) ve Büyük Bilgi’nin (Big Data) kesiştiği noktanın merkezine de oturmuş oldu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun