EMC 26 EYLÜL 2012 / 16:21

EMC Forum 2012 ile işinizi, BT’yi ve kendinizi dönüştürmenin yollarını keşfedin

EMC’nin bu yıl 6.’sını düzenleyeceği EMC Forum etkinliği, 18 Ekim Perşembe günü, İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Bine yakın sektör temsilcisini ağırlayacak olan EMC Forum 2012, Bulut ve Büyük Veri konuları çerçevesinde, “İşinizi+BT’yi+Kendinizi Dönüştürün” temasına odaklanacak.

 EMC'nin müşterilerilerine yüksek kaliteli, çok üreticili çözümler sunan güçlü ortaklıklar yaratmayı amaçlayan Teknoloji İş Ortakları organizasyonunu yöneten Başkan Yardımcısı, Global Pazarlama CTO'su Chuck Hollis Forum 2012’nin açılış konuşmasını üstlenirken, etkinliğin ev sahipliğini ise EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez yapacak. Forum, 3 ana konu üzerine düzenlenecek:

BT’yi Dönüştürün

Bulut bilişim; mümkün olan en yüksek verimliliği sunarak, donanım masraflarınızı büyük ölçüde azaltarak, uygulamalarınızı hazır hale getirmenizi ve taşımanızı kolaylaştırarak BT’nizi dönüştürebilir. Bu özelliklerden kurumunuzda nasıl yararlanabileceğinizi keşfedin.

Altyapı: EMC’den ve yetkin iş ortaklarından en yeni teknik gelişmeleri dinleyin ve ürün güncellemeleri hakkında bilgi alın: yenilikleri keşfedin ve BT'yi bir hizmet olarak sunmanıza yardımcı olmak için altyapınızda kökten değişiklikler yaratacak yakın gelecekteki gelişmeleri öğrenin.

Bulut ve veri depolama: Karma bulut çözümleri hakkında bilgi alın ve sunduğunuz hizmetleri servis sağlayıcıların sunduğu hizmetlerle nasıl en iyi şekilde birleştirebileceğinizi keşfedin. Bulutunuzu yeni bir sadelik, esneklik ve güvenlik seviyesine taşıyın.

Uygulamalar: Microsoft, Oracle veya SAP ortamlarınızda tüm kullanıcılarınıza sorunsuz bir hizmet sunmanıza EMC’nin nasıl yardımcı olabileceğini keşfedin. İş kritik uygulamaların sanallaştırılmasının verimliliği ve performansı nasıl artırabileceğini öğrenin.

Yedekleme, felaket kurtarma ve arşivleme: Sürekli artan verilerinizi ve sanallaştırma yolculuğunuzu yönetmek için yeni stratejiler keşfederek yedekleme ve arşivleme dönüşümünüzü hızlandırın.

İşinizi Dönüştürün

Tüketici teknolojisi yaşam şeklimizi dönüştürüyor; her geçen gün daha fazla ürün ortaya çıkıyor ve bu, gittikçe artan veri miktarı olarak karşımıza çıkıyor. Büyük Veri adı verilen bu veriler yeni bir yaklaşım gerektiriyor.

Büyük Veri labirenti içerisinde yolunuzu bulmanızda EMC size yardımcı olabilir.

Büyük Veri analizi: Kurumunuzda Veri Biliminden nasıl yararlanabileceğinizi ve kesintisiz işbirliğine dayalı bir ekibi nasıl oluşturabileceğinizi öğrenin.

Büyük Veri depolama: Çok büyük çaptaki verileri bir araya getirip analiz etmek için ihtiyaç duyduğunuz bilişim ve depolama gücünü bulut altyapınızla nasıl karşılayabileceğinizi keşfedin.

Büyük Veriyi kullanmak: Büyük verinin sunabileceği fırsatları keşfedin ve kurumsal verimliliğin sağlanması, maliyetlerin azaltılması, kurumsal çevikliğin oluşturulması ve kazancın artırılması için BT organizasyonunuzu nasıl dönüştürülebileceğinizi görün.

Kendinizi dönüştürün

BT ve işinizdeki dönüşümü sağlamak için önce kendinizden işe başlamalısınız. Ekip çalışmasında yeni yollar ve yeni yöntemler ortaya çıkıyor. Kurumunuzdaki dönüşüm sürecine liderlik etmek için fırsatları nasıl yakalayabileceğinizi keşfedin.

Bulut mimarları: Teknoloji uzmanları ve kurumsal kullanıcılar ile çalışarak BT’deki son gelişmelerin uçtan uca tasarım ve yönetim uzmanları yaratılması için nasıl bir gereksinim yarattığını öğrenin.

Veribilimciler: Şirketlerin Büyük Veriyi anlamak ve Büyük Verinin sunacağı değerden yaralanmak için neden analiz uzmanlarına ihtiyaç duyduğunu görün.

Hizmet olarak BT: Bu yeni paradigma, servis sağlayıcıları değerlendirmekten BT tüketimini analiz etmeye kadar birçok alanda yeni süreçler ve yeni beceriler gerektiriyor. İleriye doğru yol almak için sahip olduğunuz yetenekleri nasıl adapte edebileceğinizi keşfedin.

EMC Forum 2012 katılımcıların, Bulut ve Büyük Verinin bilişim sektörünün dönüşümündeki etkisini keşfetmelerini ve onlara, işlerini dönüştürerek rekabet güçlerini nasıl artırabileceğine dair ipuçları sunmayı amaçlıyor. Aynı zamanda EMC Forum 2012, katılımcılara sektörün uzman isimleri ve uzman markaları ile tanışma fırsatı da sunuyor. Katılımın ücretsiz olduğu etkinliğe online kayıt, http://turkey.emc.com/sites/emcforum/2012/event.htm adresi üzerinden yapılabiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun