EMC 01 HAZİRAN 2012 / 15:20

EMC eğitime destek vermeyi sürdürüyor

EMC ve Darüşşafaka, yaptıkları işbirliği neticesinde babası veya annesi hayatta olmayan, 927 öğrencinin eğitim gördüğü Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın Fen ve Teknoloji Laboratuvarı’nı yenilendi. Fen ve Teknoloji Laboratuvarı açılış töreni,29 Mayıs 2012 tarihinde, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili M. Talha Çamaş ev sahipliğinde, Darüşşafaka öğrencilerinin ve EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez’in katılımıyla gerçekleşti.

Açılış töreninde konuşan EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez, EMC’nin bilimsel gelişime ve eğitime verdiği desteğin altını çizdi. Sönmez, hem yurt dışında, hem de Türkiye’de bilimsel gelişmeye ve eğitime katkı sağlayan projelere önem verdiklerini söyledi. Bu doğrultuda, Darüşşafaka Cemiyeti’ni destekleyerek yeniledikleri fen ve teknoloji laboratuvarının, öğrencilerin kullanımına açmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Sönmez, bu konudaki çalışmalarını hız kesmeden devam edeceklerini vurguladı.

Konuyla ilgili konuşan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili M. Talha Çamaş, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın düşünen, araştıran, sorgulayan ve yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinen toplum liderleri yetiştirmeyi hedeflediğini belirtti. Önceliklerinin öğrencilerinin bilim ve teknolojiye kolay erişebilmelerini sağlamak olduğunu söyleyen Çamaş, fen ve teknoloji laboratuvarı, bu noktada önemli bir işlev üstleneceğini dile getirdi.