EMC 01 HAZİRAN 2012 / 15:20

EMC eğitime destek vermeyi sürdürüyor

EMC ve Darüşşafaka, yaptıkları işbirliği neticesinde babası veya annesi hayatta olmayan, 927 öğrencinin eğitim gördüğü Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın Fen ve Teknoloji Laboratuvarı’nı yenilendi. Fen ve Teknoloji Laboratuvarı açılış töreni,29 Mayıs 2012 tarihinde, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili M. Talha Çamaş ev sahipliğinde, Darüşşafaka öğrencilerinin ve EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez’in katılımıyla gerçekleşti.

Açılış töreninde konuşan EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez, EMC’nin bilimsel gelişime ve eğitime verdiği desteğin altını çizdi. Sönmez, hem yurt dışında, hem de Türkiye’de bilimsel gelişmeye ve eğitime katkı sağlayan projelere önem verdiklerini söyledi. Bu doğrultuda, Darüşşafaka Cemiyeti’ni destekleyerek yeniledikleri fen ve teknoloji laboratuvarının, öğrencilerin kullanımına açmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Sönmez, bu konudaki çalışmalarını hız kesmeden devam edeceklerini vurguladı.

Konuyla ilgili konuşan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili M. Talha Çamaş, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın düşünen, araştıran, sorgulayan ve yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinen toplum liderleri yetiştirmeyi hedeflediğini belirtti. Önceliklerinin öğrencilerinin bilim ve teknolojiye kolay erişebilmelerini sağlamak olduğunu söyleyen Çamaş, fen ve teknoloji laboratuvarı, bu noktada önemli bir işlev üstleneceğini dile getirdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun