EMC 23 MAYIS 2011 / 11:48

EMC bulutu hızlandıracak özellikler ekledi

EMC, Symmetrix VMAX ailesi depolama sistemlerine müşterilerin bulut sistemleri yolculuğunu hızlandıracak pek çok yeni özelliği eklediğini duyurdu.2011 yılının ilk çeyreğinde üst seviye depolama sistemlerinde yüzde 25 gelir artışı elde eden EMC, yeni eklenen özellikleri şu şekilde sıraladı:

• Symmetrix VMAX'in lider depolama özelliklerini daha çok kullanıcıya daha düşük fiyatlarla sunma olanağı sağlayacak bir bulut sistemleri altyapısının tekli bir ağ omurgası olarak hizmet verebilecek yeni yaygınlaşan birleşik ağ protokolü Ethernet üzerinde Fiber Kanal (FCoE) için yerel Symmetrix VMAX desteği.

• Teknoloji yenileştirmeleri için sektördeki ilk ve tek dizi tabanlı dahili işlevselliği sağlayan Federated Live Migration (FLM) için genişletilmiş özellikler. Yeni DMP (Dinamik Çok yolluluk - Dynamic Multipathing) desteği ile FLM artık daha fazla ortamda kullanılabiliyor; böylece geçiş işlemlerinde uygulama kesinti süresi yaşanmıyor ve geleneksel yöntemlere göre daha az kaynak ve planlama için daha az zaman harcanıyor.

• Symmetrix VMAX D@RE (data-at-rest şifreleme) için RSA Data Protection Manager kullanan harici sunucularda yeni destek ile artırılmış güvenlik. Harici anahtar yönetimi ve daha önce duyurulmuş olan dahili anahtar yönetimi, sürücü düzeyindeki veri güvenliği için en üst düzeyde esneklik sağlar. VMAX sektördeki en kapsamlı güvenlik teknolojileri grubunu destekler ve içerir; bunun sonucu olarak da, bulut ortamları için tümüyle güvenli çoklu depolama sağlar.

EMC Türkiye Genel Müdür Önder Sönmez ürün ile ilgili yaptığı açıklamada “Üst seviyede bulunan depolama sistemi için üç müşteri isteği var. Güçlü, güvenilir ve akıllı olmalı. 2011 yılında Symmetrix VMAX'ı pazardaki en güçlü, en çok güvenilen ve en akıllı depolama sistemi haline getiren düzinelerce yeni ve yenilikçi özellik sunduk. Bu özelliklerin müşteriler tarafından yalnızca bu yıl içindeki benimsenmesi bile bulut bilişimin iyi yol aldığını ve Symmetrix VMAX'ın bu teknolojinin ana sağlayıcısı olan sanal veri merkezlerinin temel taşı olduğunu gösteriyor” dedi.

Duyurusu yapılan yeni Symmetrix VMAX özelliklerinin Haziran 2011 tarihinde satışa sunulması planlanıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun