EMC 15 AĞUSTOS 2011 / 15:17

EMC ana bilgisayar kayıt sistemlerine yönelik yeni sanal kayıt kütüphanesini duyurdu

DLm6000, rakiplerine oranla iki kat daha fazla hız vaat ederken, ana bilgisayar kayıt sistemlerine bağımlılığı azaltıyor.IBM z/İşletim Sistemli ortamlarda kullanılmak üzere tasarlanan yeni EMC DLm6000, en yakın rakibinin iki katı hıza sahip ve EMC’den verilen bilgiye göre de bu özelliği ile sektörün en hızlı ana bilgisayar VTL’i.

Rakip ürünlerden farklı olarak, DLm6000 ana bilgisayar kayıt işyüklerinin gereksinimlerine konsolide, tamamı diskten oluşan tek bir sistemle karşılık verebilen tek çözüm. DLm6000 farklı iş yüklerini en uygun veri depolama ortamlarıyla eşleştirerek, sistem performansını azami seviyeye çıkarıyor ve verilerin geri erişimi, yedeklenmesi ve kurtarılma sürelerini hızlandırıyor.

Yedekleme ve kurtarma, toplu işleme, DFHSM taşıma ve veri arşivleme gibi kullanım durumları ana bilgisayar kullanıcılarının tüm kayıt işyüklerini desteklemek için birden çok veri depolama sistemi kurmalarını mecbur kılıyordu. Fiziksel kayıt sistemlerinin beraberinde getirdiği bağımlılık sorunları ve zayıf performans gibi birçok zorluk ortamlara yeni disk sistemlerinin eklenmesine yol açtı. Bazı işletmeler ortamlarına bağımsız veri tekilleştirme sistemleri eklemek durumunda kaldı. Bu da işletmelerin bazı durumlarda üç sistem birden yönetmelerine neden oldu ki bu da veri depolama yönetimini karmaşıklaştırdı, felaket kurtarma süreçlerini uzattı. Böyle bir zeminde EMC, mevcut ana bilgisayar kayıt çözümlerine birinci sınıf bir alternatif olarak DLm6000’ı pazara sundu.

Eylül’de satışa sunuluyor

EMC DLm6000, aynı platform içinde hem birincil hem de veri tekilleştirme özellikli veri depolama sistemleri için eş zamanlı destek sunan ve konsolide sistem yaklaşımını mümkün kılan tek ana bilgisayar sanal kayıt kütüphanesi. Kayıt verileri hedeflenen kullanım şekline bağlı olarak uygun veri depolama sistemine yönlendirilebiliyor. Yedekleme işlemleri verilerin ayak izlerinin minimum düzeyde olduğu ve bu şekilde de veri depolama ve aktarım maliyetlerini azaltan veri tekilleştirme özellikli veri depolama sistemine yönlendirilebiliyor. DFHSM gibi benzersiz veri türleri birincil veri depolama sistemine yönlendirilebiliyor ve anlık geri çağırmalar için kullanılabiliyor.

EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez ise konu ile ilgili olarak “Yeni DLm6000, ana bilgisayar kullanıcıları için yalnızca yeni veri tekilleştirme özellikleri ile daha hızlı performans sunmakla kalmıyor, aynı zamanda da ana bilgisayar veri depolama ve veri korumaya yeni ve benzersiz bir yaklaşım getiriyor. İki ya da üç ayrı platformu yönetirken rakip şirketlerin çözümlerinin kullanımı sırasında karşılaşılan zorluklar ve karmaşıklık giderildi; kayıt kullanımının azaltılması ile de ana bilgisayar kullanıcılarının toplu işleme, yedekleme ve veri erişimi için SLA şartlarını yerine getirmelerini zorlaştıran unsurlar ortadan kaldırıldı” dedi.

Yeni EMC DLm6000’in, Eylül 2011 itibariyle satışa sunulacağı bilgisi verildi.

Ürünün Öne Çıkan Özellikleri ve Sunduğu Faydalar

• IVNX7500 ve/veya Data Domain DD890 veri depolama sistemlerini entegre ederek tüm ana bilgisayar kullanım şekillerini destekliyor.

• 2GB/s hızı ile en yakın rakibinden 2 kat daha hızlı.

• Mantıksal kapasitesi 5.7 petabayta kadar ölçeklenebiliyor.

• IBM z/İşletim sistemi Konsolu Desteği platform yönetimini merkezileştiriyor.

• Entegre sistemfootprint küçültüyor, enerji ve soğutma gereksinimlerini azaltıyor.

• Veri tekilleştirme teknolojisini kullanarak kopyalama maliyetlerini düşürüyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun