EMC 28 HAZİRAN 2011 / 12:22

Bulut bilişim New York borsasına sıçradı

New York Borsası, VMware ve EMC ile gerçekleştirdiği işbirliğiyle hazırladığı bulut platformunu hizmete sundu.Yeni hizmet, New York Borsası’nın küresel pazarlara ve devamlı hareket halindeki pazar bilgilerine hızlıca ulaşabilmesi için hiçbir donanım yatırımına, masraflı altyapı bakımına gerek kalmadan sanal bir sermaye piyasası topluluğu yaratmasına olanak tanıyor. Çözüm, NYSE Technologies’e kendi kaynaklarına odaklanma, sermaye piyasasındaki kurumlara da yenilikçi analitik ve ticari stratejiler geliştirmeleri fırsatı sunuyor.

VMware ve EMC ile işbirliğiyle finans sektöründeki kurumların performans ve güvenlik ihtiyaçlarına özel olarak geliştirilen bu kurumsal platform, iş çevikliğini artırmak, pazar erişimini kolaylaştırmak ve talebe bağlı hızlı bilgi işlem kaynaklarını kullanarak ticari anlaşmazlıkları azaltmak amacıyla tasarlandı. NYSE Technologies müşterisi olan kurumlar bu hizmet sayesinde bundan böyle bulut ortamının esneklik, çeviklik ve maliyet avantajları sayesinde en az zaman kaybının, talebe bağlı ve kendi kendine provizyon veren bilgi işlem gücünün getirilerini yaşayacaklar.

Bulut hizmetleri sayesinde finans kurumları kendi alanlarına odaklanacak

Sermaye Piyasaları Topluluğu Platformu, kurumların belirli zaman dilimlerinde kolaylıkla bilgiişlem gücü satın alabilecekleri bir dizi bulut tabanlı hizmet sunacak. Böylece kurumlar karmaşık bilgi işlem altyapı tasarım ve bakımına emek ve zaman harcamak yerine kendi ana işlerine odaklanma olanağı bulacaklar.

Hizmet, NYSE Technologies’in yüksek performanslı, düşük gecikmeli hizmetleri Superfeed, Risk Management Gateway (RMG), Managed Services Hub ve küresel Likidite Merkezi Ağı’na doğrudan ve talebe bağlı erişim sağlıyor. Topluluk platformu ve tüm ilgili hizmetler Güvenli Finansal İşlem Altyapısı (SFTI - Secure Financial Transaction Infrastructure) üzerinden ölçülebilir ve güvenilir NYSE Technologies’in regülasyonlara uygun, şeffaf hizmet modeliyle sağlanıyor. Topluluk Platformu, bilgiişlem gücünün hızlı provizyonu ve son derece esnek, yüksek performanslı bulut çatısı altındaki pazar verisi ile yeni işlem stratejileri ve üçüncü parti hizmetleri yaratılmasını ve sermaye pazarı topluluğuna sunulmasını hızlandırıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun