Ekonomi 27 AĞUSTOS 2013 / 10:55

Ultrabooklar artık internet bankacılığında daha güvenli

Intel, İşbankası ve Pozitron işbirliği sonunda, Intel işlemcili Ultrabooklar e-bankacılıkta artık  daha güvenli ve daha pratik.

IPT Teknolojisiyle maksimum güvenlik sağlayarak, Ultrabookla Türkiye İş Bankası İnternet Şubesi’ne giren kullanıcıları tek kullanımlık şifre oluşturma zahmetinden kurtuluyor. IPT ile oluşturulan güvenli katman sayesinde siber saldırılara karşı korunurken İnternet Bankacılığına giriş adımları azalacak.
IPT teknolojisi nasıl çalışıyor?
Intel, Pozitron ve İşbankası’nın gerçekleştirdiği işbirliğiyle daha güvenli ve pratik e- bankacılık sağlandı. Banka, telekomünikasyon ve eticaret girişimlerinde yüksek güvenlikli çözümle sağlayan Pozitron’un IPT uygulamasında izlenen yol üç adımdan oluşuyor. İlk olarak sistem kullanıcı bilgilerinizi ve erişiminizin güvenli bir bilgisayar üzerinden olduğunu doğruluyor. İkinci aşamada Intel Doğrulama Teknolojisi (IPT) ile Pozitron Teknolojisi bir araya gelerek tek kullanımlık şifreyi otomatik olarak Intel çip üzerinde oluşturuyor. Son aşamadayda arka planda oluşturulan şifre ilgili alana iletilerek, harici bir fiziksel şifre üretecinin gerekliliğini ortadan kaldırıyor. IPT Intel işlemcili Ultrabook’larda maksimum güvenliği bu yolla sağlıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun