Ekonomi 12 KASIM 2015 / 13:45

IDC Türkiye Finans Teknoloji Konferansı gerçekleşti

11 Kasım 2015 Çarşamba günü, International Data Corporation (IDC) “Finans Teknoloji Konferansı”nı İstanbul Wyndham Grand Levent’te gerçekleşti. Etkinlikte finans sektöründeki kıdemli karar vericilere yönelik, müşteri deneyimini güçlendiren sektördeki yenilikler ve stratejiler paylaşıldı.

Türkiye’deki yoğun rekabet ortamında finans kuruluşlarının teknolojideki son gelişmelerle gelen yenilikçi çözümler ile müşteri odaklı stratejilere odaklandığını belirten IDC Türkiye Ülke Müdürü Nevin Çizmecioğulları sözlerine şunları ekledi: “Çevrimiçi ve mobil dağıtım kanallarını akıllıca kullanan bankalar rakiplerine göre ciddi avantaj sağlıyor ve müşteri deneyimini güçlendiriyor. Bu kanallardaki devam eden yatırımlar çok önemli; fakat kurumlar bir yandan da bu çok sofistike kurulumların artan oranda karmaşıklaşan güvenlik boyutuna ciddi şekilde odaklanmaya da devam etmeli".

IDC Türkiye Ülke Müdürü Nevin Çizmecioğulları’nın açılış konuşmasını yaptığı konferans programında deneyim paylaşımları, paneller, interaktif yuvarlak masa toplantıları, IDC Finans Sektörü ve Yatırım Araştırma Bölümü Direktörü Cyrus Daruwala’nın gerçekleştirdiği  “Çoklu Kanal Deneyimi ile Müşteri Memnuniyeti” konulu bir workshop(çalıştay) yapıldı. Yapılan workshopta tedarikçilerin satış kadrolarının finans sektöründeki CxO ve iş birimlerinin yaşadığı zorluklara dikkat çekilerek; dönüşüm ihtiyaçlarına uygun olarak, sektörün ihtiyaçlarını doğru şekilde nasıl adresleyecekleri ve sektöre uygun kendi ürün portföyleri ile onlara nasıl yardımcı olabilecekleri hakkında bilgiler paylaşıldı.

KoçSistem, Intel, Citrix, Juniper Networks, CSC, Fortinet-RZK, A10 Newtorks, QlikView, Websense, Lexmark, Natek, Veeam, CyberArk, ITWay-Check Point, Prolink-Red Hat, Platin Bilişim, Veripark, Logitech, Logsign, Tesan, VMware gibi birçok üretici ve kanal tedarikçileri sponsor olduğu “Finans Teknoloji Konferansı” etkinliğinde, müşteri tercihlerini anlamlandırmak, yeni gelir kaynakları yaratmak, inovasyon süreci risklerini dengelemek gibi birçok konuya ışık tutuldu. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun