Ekonomi 09 NİSAN 2015 / 09:18

GittiGidiyor büyümeye devam ediyor

eBay’in Türkiye iştiraki GittiGidiyor, 2015’in ilk çeyreğinde geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 55, Mart ayında ise yüzde 119 büyüdü. Üye kazanımında da geçen yıla göre yüzde 20 oranında bir artış kaydedildi.Dünyanın önde gelen pazaryeri eBay'in şirketi GittiGidiyor, 2015 ilk çeyreği büyüme rakamlarını açıkladı. 5 binden fazla kategoride yaklaşık 10 milyon civarında anlık satış fırsatı sunan, 33 milyon aylık ziyaret ortalamasına ve 12 milyonu aşkın üyeye sahip GittiGidiyor; hız kesmeden büyümeye devam ediyor. GittiGidiyor’un, 2015 ilk çeyrek büyüme oranı yüzde 55, mart ayı büyüme oranı ise yüzde 119 olarak açıklandı. GittiGidiyor üye kazanımında geçen yıla göre yüzde 20 oranında bir artış yakaladı.

Bugüne kadar elde edilen başarıların bundan sonra da devam edeceğini, sürdürülebilirliğin kendileri için önem taşıdığının altını çizen GittiGidiyor Genel Müdürü Gülfem Toygar, “GittiGidiyor’un iş modeli, Türkiye’de sadece e-ticareti geliştirmek değil, girişimciliği de destekleyen bir pazaryeri modelidir. Bir ekosistem olarak biz, 15 yıldır Türkiye’nin her bölgesindeki satıcı ve alıcıları buluşturuyoruz. eBay’in küresel deneyimini de arkamıza alarak verdiğimiz kararlar, gerçekleştirdiğimiz başarılı projeler sonucunda elde ettiğimiz ilk çeyrek rakamları bunun kanıtıdır. Yükselen bu başarı grafiği, GittiGidiyor olarak öncü ve güvenilir bir pazar yeri olarak daha çok online alışveriş tutkusuyla buluşma hedefimizde emin adımlarla ilerlediğimizin de bir göstergesidir” dedi.

GittiGidiyor, her an her yerde alışveriş yapmanıza olanak tanıyan mobil site, tablet ve cep telefonu uygulamalarıyla mobil ticarette de yenilenmeye ve öncülük etmeye devam ediyor. İndirilme sayısı 2,3 milyonu aşan iPad, iPhone, Android telefon, Android tablet uygulamaları ile GittiGidiyor, kullanıcılarına bu kanaldan da güvenli ve hızlı bir alışveriş deneyimi sunmanın ayrıcalığını sağlıyor.

GittiGidiyor’u satın alarak dünyanın gözünü diktiği Türkiye pazarına güçlü bir giriş yapan eBay de büyüme rakamlarını açıkladı. 2014 yılında şirketin toplam etkin ticaret hacmi önceki yıla göre yüzde 24 büyüyerek 255 milyar dolara ulaştı. Sınır ötesi ticaret hacminin, toplam etkin ticaret içerisindeki payı ise yüzde 24 ile 55,2 milyar dolar mertebesinde gerçekleşti. eBay’in mobil ticaret hacmi, toplamda 305 milyon üzerinde indirilme sayısı ile önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 66 büyüdü ve 53,9 milyar dolara ulaştı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun