Ekonomi 25 ŞUBAT 2016 / 15:07

Fransa Google'dan ödeme bekliyor

Fransa, Google'dan birikmiş vergi borçlarını ödemesini talep etti.

Geçtiğimiz dönemde İtalya ile vergi konusunda anlaşmazlık yaşayan Google, bu defa da Fransa ile mahkemelik oldu. Fransa, Google'dan ödenmemiş vergi borçları da dahil olmak üzere 1,6 milyar euro ödeme talep ederken, Google tarafından konuyla ilgili net bir açıklama gelmedi.

Avrupa Komisyonu ile vergi konusunda "düzenli" olarak sorunlar yaşayan Google, bu konuda vergi kaçırmaya varan ağır ithamlarla suçlanmıştı. Konuyla ilgili çok fazla açıklama getirmeyen şirket, herhangi bir vergi ihlali olmadığını, iş süreçlerinin bulduğu ülkelerdeki vergi yasalarına uygun bir şekilde hareket edildiğini ifade ediyor. 

İlerleyen süreçte Google'ın konuyla ilgili nasıl bir yol haritası belirleyeceğini zaman gösterecek. Daha detaylı bilgi için bu adresi ziyaret edebilirsiniz. 
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun