Ekonomi 27 OCAK 2016 / 10:39

Epson yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor

Epson, Japonya Shiojiri’de yer alan Hirooka Ofis yapılanmasına ek olarak 49 bin metrekarelik bir alana yayılacak yeni tesis tamamen inkjet yazıcı kafası üretimi üzerine odaklanmaya hazırlanıyor.

20 milyar Japon yeni (27 milyon lira) tutarındaki yatırımın Epson’un 2020’ye yönelik Ar-Ge ve üretim hedefleri paralelinde yapıldığı açıklandı. 2016 yazında inşaatına başlanacak yeni tesiste üretime 2018’in ilk çeyreğinde geçilmesi hedefleniyor. Yeni tesisle birlikte üretim kapasitesinin üç katına çıkması amaçlanıyor.

Ekonominin neredeyse dakikalarla değiştiği ve stabilitenin giderek azaldığı günümüzde esas çıkış noktasının üretim olduğuna inandıklarına değinen Epson Türkiye Müdürü Sevil Kanat; “Epson olarak sürekli yeni teknolojiler yaratmaya hedefiyle Ar-Ge’ye ve üretime odaklı bir kurumuz. Bu sayede de birçok alanda teknoloji lideriyiz diyebiliriz. Üretim olmadan büyüme ve ekonomiye katma değer sağlamanın mümkün olmadığına inanıyoruz. Ana iş kollarımızdan biri olan yazıcı sektörüne baktığımızda inkjet teknolojisinin lazerin önüne geçtiği ve yükselişine devam edeceği çok net. Biz bunu çok önceden gördük ve Epson patentli Micro Piezo baskı kafası teknolojisine yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bağımsız araştırma şirketi BLI (Buyers Laboratory LLC)’nın son verilerine göre lazer yerine inkjet teknolojisinin kullanılmasıyla sadece Avrupa’da yılda 55,2 milyon euro tasarruf sağlamak mümkün. Konunun rakamlarla ispatı da bu yöndedir” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun