Ekonomi 02 MART 2016 / 15:29

Blippar yatırımlarla gelişmeye devam ediyor

Blippar, geçtiğimiz yıl aldığı 45 milyon dolarlık yatırımın üzerine koymaya devam ediyor.

Sanal gerçeklik uygulaması Blippar, yatırım almaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl aldığı yatımlarla fiziksel nesnelere yönelik bir arama motoru geliştiren uygulma, 54 milyon dolarlık yeni yatırımla uygulamayı geliştirmek için kullanmaya hazırlanıyor. 

Fiziksel nesneleri ve işaretleri tanıyan sanal gerçeklik uygulaması, hayata geçtiği günden bu yana yaptığı işbirlikleri ve ortaklıklarla bilinirliğini geliştirmiş, bu doğrultuda çıktığı yatırım turundan oldukça başarılı sonuçlarla dönmüştü. Aldığı yatırımlar ile birlikte fiziksel nesneler için arama motoru geliştiren uygulama, Malezya Hükümeti’nin stratejik yatırım kolu Khazanah Nasional Berhad tarafından düzenlenen D serisi yeni yatırım turundan da eli boş dönmüyor. 

Aldığı yatırımlarla yapay zeka teknolojilerini geliştirmek ve SanFrancisco’daki 60 kişilik mühendislik ekibini büyütecek olan Blippar, sanal gerçeklik teknolojisinin son dönemde gösterdiği büyüme ivmesinden de oldukça karlı çıkacak gibi görünüyor. 

Konuyla ilgili detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun