Ekonomi 02 EKİM 2013 / 19:24

Blackberry taşınmazları satıyor

Sıkıntılarla başa çıkmaya çalışan Kanadalı akıllı telefon üreticisi BlackBerry, nakit ihtiyacını karşılamak için bazı emlak varlıklarını satma girişiminde.Reuters’in farklı gazetelere dayandırarak verdiği habere göre, BlackBerry emlak şirketlerine danışarak, en kısa zamanda en yüksek olası gelir elde edilebilecek fikirleri ortaya koymasını istedi. Şirket birçok alternatifin yanında, bazı varlıklarını satarak bunları değerlendirmeyi hedefliyor.

iPhone ve Google’ın Android işletim sistemi karşısında önemli ölçüde pazar payı yitiren BlackBerry, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada da istihdamının üçte birini oluşturan 4 bin 500 kişi ile yollarını ayıracağını bildirmişti. Haberde yer alan bir BlackBerry açıklaması ise şirketin maliyetleri azaltma çabasında olduğuna, bu çabalar içinde optimizasyonun da bulunduğuna işaret ediyordu.

BlackBerry, hisse başına 9 dolarlık geçici bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşma kapsamında hisseler Fairfax Financial Holdings Ltd’in liderliğindeki konsorsiyum tarafından tutulacak. Ama şirket hisseleri o günden bu yana teklif fiyatının oldukça altına geriledi. Bu da anlaşmanın başarısı konusunda yatırımcıları şüpheye düşürüyor.

Emlak satış süreçleri, BlackBerry’den pay alma potansiyeli taşıyan şirketler için onu daha etkileyici bir hedef haline getirebilir. Ama bir tarafta da, Fairfax gibi bu tarz satın alma ilgisi gösteren şirketler en pratik haliyle ‘varlıkların değeri konusunda detaylı ve gerçekçi tahminler’ arıyor da olabilir.
ETİKETLER : blackberry
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun