Eğitim 03 AĞUSTOS 2015 / 12:50

Siber Güvenlik Yaz Kampı başlıyor

Bilgi Güvenliği Derneği tarafından 15 24-29 Ağustos’ta Ankara’da  gerçekleştirecek Siber Güvenlik Yaz Kampı'nda,  üniversite öğrencilerine siber güvenlik konusunda eğitimler verilecek.Cisco firmasının 2014 yılı güvenlik raporuna göre önümüzdeki 5 yıl için dünya genelinde 1 milyon siber güvenlik uzmanına ihtiyaç olacak. Türkiye için ise siber güvenlik uzmanı ihtiyacı 20 bin civarında bulunuyor. Siber güvenlikte eleman yetiştirme potansiyeli diğer sektörlere göre yüzde 1 gibi çok düşük bir orana sahip olduğundan Türkiye’deki siber güvenlik konusundaki en önemli problem yetişmiş insan kaynağı eksikliği olarak belirtiliyor.

Bilgi Güvenliği Derneği'nin 15 24-29 Ağustos’ta Ankara’da gerçekleştireceği Üniversitelerin Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programlarına kayıtlı öğrencilerinin katılımına açık olan Siber Güvenlik Yaz Kampı’nda, öğrencilere bilişim sistemleri güvenliği konusunda teknik eğitimler verilerek ülkemizin ihtiyaç duyduğu siber güvenlik uzmanı eksikliğinin giderilmesine destek olunması ve kapasite geliştirilmesinin sağlanması amaçlanıyor.

Bilgi Güvenliği Derneği tarafından Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ ve Gazi Üniversitesi işbirliğiyle üniversite öğrencilerine yönelik Siber Güvenlik Yaz Kampı'nın bu yıl dördüncüsü gerçekleşiyor.

Kamp katılımcıları eğitimin dışında, bilgi güvenliği alanında deneyim sahibi akademisyenler, kamu kurumu ve özel sektör yöneticileri ile bir araya gelme fırsatı bulacak ve siber dünyadaki tehditler, alınması gereken önlemler ve bu alandaki kariyer fırsatları konusunda bilgi sahibi olacaklar.

4 yılda toplam 16.000 öğrenci başvuru yaptığı kamplara, her dönem için yaklaşık 30-50 arası öğrenci kabul ediliyor.

• 2011 yılında gerçekleştirilen Siber Güvenlik Yaz Kampı katılımcılarının yüzde 40'ı Bilgi Güvenliği sektöründe çalışmaya başlamıştır.

• 2012 yılında gerçekleştirilen Siber Güvenlik Yaz Kampı katılımcılarının yüzde 50'si Bilgi Güvenliği sektöründe çalışmaya başlamıştır.

• 2013 yılında gerçekleştirilen Siber Güvenlik Yaz Kampı katılımcılarının yüzde 65'i Bilgi Güvenliği sektöründe çalışmaya başlamıştır.

Başvuru, içerik ve diğer detaylar için siberkamp.org adresini ziyaret edilebilirsiniz.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun