Eğitim 08 NİSAN 2014 / 14:17

Sanat okulları buluşuyor

Türk ve yabancı sanat eğitim kurumlarını bir araya getiren Türkiye’nin ilk ve tek fuarı INARTS Yurtiçi ve Yurtdışı Sanat Okulları Fuarı’nın 3.sü 12-13 Nisan 2014 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşiyor. Fuarda düzenlenecek yarışmalarla burs fırsatları öğrencileri bekliyor.

“Sadece Sanat” sloganıyla yola çıkan ve tüm dünyadan sanat okullarını, sanat eğitimlerine ilgi duyan öğrenci ve genç profesyonellerle buluşturan INARTS; moda, tasarım, iç mimarlık, mimarlık, oyunculuk, fotoğrafçılık, güzel sanatlar, dans, bale, tiyatro, endüstriyel tasarım, taşıt tasarımı, sanat yönetimi, film yapımcılığı, mutfak sanatları birçok branşta eğitim veren dünyaca ünlü okulları bir araya getiriyor.

Fuara katılan okul temsilcileri, fuar boyunca gelecek kişilere, okul ücretleri, giriş ve başvuru şartları, yurtdışında yaşam koşulları, ülkelerinin eğitim sistemleri hakkında her türlü bilgiyi vererek, eğitim görmek isteyenlerin bütün soru işaretlerini giderecek. Fuarda ön lisans, lisans, yüksek lisans eğitimlerinden yaz okulları ve kısa süreli mesleki ve hobisel eğitimler veren okullara kadar bütün eğitim alternatifleri bulunacak.

Fuara yarışma ve burs fırsatları renk katacak

Okul yöneticileri tarafından kazananların belirleneceği yarışmaya katılmak için burslar@inartsfair.com adresine CV ile motivasyon mektubu göndermek ve online davetiye alarak fuarda düzenlenen seminerlere katılmak yeterli. Yarışmaya katılacak kişileri bekleyen fırsatlar ise şöyle;

  • Bir kişiye bir haftalık New York Film Academy New York kampüsünde Oyunculuk veya Film-Making kursu ve İstanbul-New York gidiş-dönüş uçak bileti,

  •  Bir kişiye Istituto Europeo Di Design Roma kampüsünde 4 haftalık Lüks Moda Pazarlaması Kursu ve İstanbul-Roma gidiş dönüş uçak bileti,

  •  Bir kişiye LaSalle İstanbul’da %25 moda tasarımı veya iç mimarlık bursu,

  •  2 kişiye Istituto Secoli Milano’da uzun dönem moda kurslarında 1500 euro indirim,

  •  Milan Stlye Academy’de 1 yıllık Moda Tasarımı ve 1 yıllık Aksesuar Tasarımı kurslarında 1 kişiye yüzde 50, 1 kişiye yüzde 40, 3 kişiye yüzde 30 burs imkanı.


Türkiye’nin ilk butik eğitim fuarı INARTS Yurtiçi ve Yurtdışı Sanat Eğitim Fuarı’na giriş ise ücretsiz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun