Eğitim 16 HAZİRAN 2014 / 13:59

Samsung Akademi ilk mezunlarını verdi

Samsung Electronics’in hayata geçirdiği ve iki sene içerisinde İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere üç ile ulaşan Samsung Akademi, Ankara’da ilk dönem mezunlarını verdi. Ankara’daki 8 farklı teknik meslek lisesinden Samsung Akademi programına katılım gösteren 147 öğrenci, Yenimahalle Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde, Milli Eğitim Bakanlığı ve Samsung onaylı sertifikalarını aldılar. Öğrenciler, proje sayesinde en güncel ekipmanlarla donatılmış laboratuvarlarda, uzman eğitmenler eşliğinde uygulamalı bir eğitim görüyor. Samsung’un toplam 6,9 Milyon TL’lik yatırımla 2012’de İstanbul’da başlattığı sonrasında, 2013’te İzmir ve Ankara’da da açtığı “Samsung Akademi” iki sene sonunda toplam 628 mezuna ulaştı.
Mezuniyet töreninde konuşan Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung sözlerine; “Bugün burada çok mutlu bir olay için toplandık. 2012’de, ‘Geleceğin Mimarı’ gençlerimiz için yola çıktık ve şimdi, başarılarını hep beraber kutluyoruz. Emeği geçen tüm yönetici ve çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Samsung Akademi’de aldığınız eğitim ile iş hayatına bir adım önde başlayacaksınız. Biz de başarılarınızla gururlanmaya devam edeceğiz“ diyerek gençleri tebrik eden Joung konuşmasını, “Türkiye’nin ve sizlerin kalbimizdeki yeri ayrı” diyerek tamamladı.
ETİKETLER : samsung akademi
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun